Microsoft rozważa uruchamianie aplikacji z Androida na Windows Phone

Microsoft rozważa uruchamianie aplikacji z Androida na Windows Phone

13.02.2014 11:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ilość aplikacji w markecie Windows Phone zapewne nie wstrząśnie nikim, kto porówna bogactwo oprogramowania z Google Play. Jednakże sam Microsoft stara się, aby najpopularniejsze programy z Androida, a także z iOS, trafiały na mobilny Windows. Luka pomiędzy młodym Windows Phone, a robocikiem i jabłuszkiem stopniowo się zmniejsza, zarówno od strony dostępnych aplikacji, jak i możliwości systemu. Dziwić zatem mogą przecieki o rozważaniu przez Microsoft możliwości uruchomienia oprogramowania z Androida na Windows Phone.

Obraz

The Verge poinformował, iż źródła bliskie Microsoftowi mówią o pomyśle z Redmond, który związany jest z udostępnieniem opcji uruchomienia aplikacji z Google Play na Windows Phone. Zamysł wydaje się więcej niż kontrowersyjny. Śmiało można powiedzieć, że jest to droga na skróty do sztucznego wyrównania liczby aplikacji w sklepie mobilnym Microsoftu. Taki krok z założenia mógłby sprawić, że dla części osób system Windows Phone stałby się bardziej atrakcyjny, jednakże skutek może być odwrotny. Idealnym przykładem jest BlackBerry, który pomimo dodania możliwości uruchamiania oprogramowania z Androida, ciągle traci klientów w bardzo szybkim tempie. System, który udaje Androida, nie zachęci do zakupu takiego urządzenia, a raczej skłoni do skorzystania ze sprzętu, który po prostu działa pod kontrolą robocika. Zarówno design aplikacji, jak i ich obsługa, nie jest dostosowana do Windows Phone. Deweloperzy tworzący aplikacje natywne na mobilny Windows mogą również stać się w pewnym momencie mniejszością, a to doprowadzić może do zwolnienia tempa rozwoju tego typu aplikacji.

Niemniej jednak, pomysł Microsoftu na wsparcie oprogramowania z Google Play na Windows Phone jest ciekawy. O ile są to tylko niepotwierdzone plotki, to jednak nie są one zbyt rozważne. Windows Phone powinien próbować tworzyć własną bazę aplikacji i wyróżniać się na tle wielu systemów, w przeciwnym razie może to być początek rozdrobnienia się systemu i skazania go na bycie kolejną ciekawostką w świecie IT. Nie sądzicie?

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (45)