Microsoft rozwiązuje problem z zabezpieczonymi dokumentami Office

Microsoft rozwiązuje problem z zabezpieczonymi dokumentami Office14.12.2009 15:06
Grzegorz Niemirowski

Od piątku użytkownicy Office 2003 nie mają dostępu do dokumentów w formacie Office 2003 zabezpieczonych za pomocą Rights Management Service (RMS). Microsoft udostępnił już odpowiednie łatki.

Powodem problemu jest wygaśnięcie certyfikatu dla usługi Information Rights Management (IRM), który został wystawiony dla mającego już 6 lat pakietu biurowego. W Office 2007 i Office 2010 beta problem nie występuje. Nie dotyczy on też wersji Office wcześniejszych niż 2003 gdyż nie obsługują one RMS.

RMS to technika ochrony informacji przed nieautoryzowanym dostępem. Korzysta ona z szyfrowania oraz selektywnego nadawania uprawnień do takich operacji jak drukowanie, kopiowanie, edycja, przesyłanie dalej oraz kasowanie. Deszyfrowanie może być wykonywane tylko przez określone grupy użytkowników, w określonych środowiskach i okolicznościach oraz w określonym czasie. RSM jest stosowany głównie w dużych firmach.

Udostępnione są trzy poprawki dla: Office Client (KB978551), Word Viewer (KB978558) i Excel Viewer (KB978557). Wymagają one dodatku Service Pack 3.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)