Nowy Microsoft Surface może dostać rysik z wbudowanym ekranem. Są pierwsze szkice

Strona główna Aktualności
Surface Book z rysikiem, fot. materiały prasowe Microsoft
Surface Book z rysikiem, fot. materiały prasowe Microsoft

O autorze

Rysik współpracujący z urządzeniami Microsoft Surface może powstać w nowej, interesującej wersji. Jak wynika z najnowszych szkiców, które trafiły do sieci, nowy Surface Pen miałby być wyposażony w niewielki, dotykowy wyświetlacz, na co zwraca uwagę serwis Windows Latest.

Mógłby on posłużyć do wyświetlania informacji o statusie akumulatora, łatwiejszego wybierania narzędzi, a jak sugerują grafiki – nawet do pokazywania powiadomień o otrzymanej poczcie. Jak wynika ze zgłoszenia patentowego, całość przypominałaby więc nieco pasek dotykowy z MacBooka Pro, który zależnie od uruchomionej aplikacji wyświetla inne, przydatne w danej chwili opcje.

Co interesujące, urządzenie będzie mogło działać w rożny sposób, zależnie na przykład od tego, jak będzie trzymane. Inne opcje miałyby się pojawiać na ekranie między innymi zależnie od kąta trzymania rysika oraz jego odległości od ekranu.

Na razie nie wiadomo czy i kiedy urządzenie miałoby trafić na rynek. Możliwe, że jego prezentacja zbiegnie się z pokazem nowych urządzeń z serii Surface. Według wcześniejszych doniesień, ma się wśród nich pokazać także sprzęt z dwoma wyświetlaczami. W tym przypadku data premiery również nie jest znana, ale spekuluje się, że urządzenie może pojawić się na rynku jeszcze w tym roku, w ciągu najbliższych miesięcy.

© dobreprogramy
s