Slack ogłosił wprowadzenie rozszerzenia Microsoft Teams Calls dostępnej wewnątrz aplikacji. Pozwoli ona na dołączenie do rozmów wideo i audio w Teamsach bez konieczności opuszczania Slacka. Firma Slack nie podała zbyt wielu szczegółów, ale wiadomo, że do stworzenia Microsoft Teams Calls (na razie w wersji beta) użyła istniejących API Microsoftu.
Jak podaje specjalizujący się w tematyce Microsoftu portal Petri, po zainstalowaniu rozszerzenia Slack pozwala na m.in. wybranie Teamsów jako domyślnej aplikacji do połączeń głosowych i wideo.
Oprócz tego Slack wprowadził telefoniczną integrację VoIP z Zoomem, Cisco Webex, Jabber, RingCentral i Dialpad. W przeciągu ostatniego miesiąca Slack odnotował aż 350-procentowy wzrost połączeń głosowych i wideo w swojej aplikacji.