Microsoft Teams: od teraz wskoczysz do wideorozmów ze Slacka

Microsoft Teams: od teraz wskoczysz do wideorozmów ze Slacka

Slack wprowadza integrację z Microsoft Teams, fot. Sundry Photography/Shutterstock
Slack wprowadza integrację z Microsoft Teams, fot. Sundry Photography/Shutterstock
01.04.2020 18:04

Z narzędzi do wideokonferencji korzysta więcej osób niż kiedykolwiek wcześniej. Szkopuł polega jednak na tym, że nie każdy z nas używa tych samych narzędzi, a niektóre firmy korzystają z kilku aplikacji do kolaboracji jednocześnie. Slack postanowił zintegrować się z Teamsami, a także wieloma innymi serwisami w formie VoIP.

Slack ogłosił wprowadzenie rozszerzenia Microsoft Teams Calls dostępnej wewnątrz aplikacji. Pozwoli ona na dołączenie do rozmów wideo i audio w Teamsach bez konieczności opuszczania Slacka. Firma Slack nie podała zbyt wielu szczegółów, ale wiadomo, że do stworzenia Microsoft Teams Calls (na razie w wersji beta) użyła istniejących API Microsoftu.

Rozszerzenie Microsoft Teams Calls jest już dostępne w wersji beta, fot. Jakub Krawczyński
Rozszerzenie Microsoft Teams Calls jest już dostępne w wersji beta, fot. Jakub Krawczyński

Jak podaje specjalizujący się w tematyce Microsoftu portal Petri, po zainstalowaniu rozszerzenia Slack pozwala na m.in. wybranie Teamsów jako domyślnej aplikacji do połączeń głosowych i wideo.

Oprócz tego Slack wprowadził telefoniczną integrację VoIP z Zoomem, Cisco Webex, Jabber, RingCentral i Dialpad. W przeciągu ostatniego miesiąca Slack odnotował aż 350-procentowy wzrost połączeń głosowych i wideo w swojej aplikacji.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)