Microsoft Technology Summit 2011 rozpoczęty

Microsoft Technology Summit 2011 rozpoczęty

Grzegorz Niemirowski
18.10.2011 16:03, aktualizacja: 19.10.2011 00:01

Dziś po raz szósty rozpoczął się Microsoft Technology Summit, największa w naszej części Europy konferencja techniczna Microsoftu. Tym razem nie odbywa się jednak ona w Pałacu Kultury, jak w latach ubiegłych, ale w Warszawskim Centrum EXPO XXI. MTS kierowany jest do specjalistów IT, programistów i pasjonatów technologii Microsoftu. Prelegentami są polscy i zagraniczni pracownicy Microsoftu, eksperci z innych firm a także MVP. Tym razem zarejestrowało się prawie trzy tysiące uczestników.

Jedna z ciekawszych prezentacji, jakie odbyły się pierwszego dnia, prowadzona była przez Tomasza Kopacza, znanego naszym Czytelnikom np. z ostatniego HotZlotu. Poświęcona była historii systemu Windows z punktu widzenia pisania aplikacji - dostępnego API, sterowników, interfejsu użytkownika i zmieniających się możliwości sprzętowych. Na MTS nie mogło zabraknąć chmury. Mówił o niej m.in. Tadeusz Golonka, przekonując, że jest to już na tyle dojrzała technologia, że można ją wykorzystywać komercyjnie. Zaznaczył jednak też trudności, na które należy zwrócić uwagę przy pracy z chmurą i próbie zarabiania na projektach bazujących na niej. Pierwszy dzień to też m.in. SQL Server, Office 365, Visual Studio i HTML5.

Do tematów dnia jutrzejszego należy m.in. Windows Phone Mango, Silverlight 5, Windows Azure i Kinect. Ogólnie planowanych jest ponad 50 sesji. Nowością w tym roku jest wieczorna impreza, podczas której będzie można spróbować swoich sił w grach kinectowych. Podobnie jak na HotZlocie, graczy będą dopingować hostessy, jednak w składzie nieco innym jak w lipcu ;)

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)