Microsoft tworzy konkurencję dla Google TV

Microsoft tworzy konkurencję dla Google TV
29.11.2010 18:38
Wojciech Cybulski
Wojciech Cybulski

Microsoft rozpoczął prace nad nową usługą internetową, która docelowo ma konkurować z Google TV i podobnymi rozwiązaniami od Apple i Netflix. Gigant z Redmond chce zaoferować użytkownikom dostęp do wybranych kanałów telewizyjnych i materiałów dodatkowych w zamian za stałą, miesięczną opłatę.

Microsoft chce wcielić się w rolę wirtualnego operatora kablowego i ma nadzieję, że uda mu się wejść na rynek, nim będzie on zajęty przez konkurencję. Jest wysoce prawdopodobne, że w nowej, telewizyjnej usłudze centralne miejsce zajmie Xbox 360. Konsola Microsoftu jest bowiem z definicji podłączona do dużego telewizora w salonie, więc przekonanie użytkowników, by wykorzystali ją do oglądania telewizji, nie powinno być szczególnie trudne. Microsoft prawdopodobnie zintegruje swoją usługę TV z kamerą Kinect, dzięki czemu użytkownicy będą mogli kontrolować seans ruchem ręki. Jak wynika z informacji, do których dotarł Reuters, trwają obecnie rozmowy z poszczególnymi dostawcami treści, takimi jak HBO czy Disney. Jeżeli wszystko pójdzie po myśli Microsoftu, nowa usługa TV trafi na rynek w 2012 roku.

Warto zauważyć, że nowy pomysł Microsoftu nie jest pierwszą próbą wejścia na rynek usług TV. Wcześniej korporacja była zaangażowany w kilka projektów związanych z treściami wideo, jak choćby MSM TV czy inicjatywą Web TV. Nie zyskały one jednak zbyt dużej popularności internautów.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (37)