Microsoft udostępnia betę WebMatrix

Microsoft udostępnia betę WebMatrix

Grzegorz Niemirowski
07.07.2010 01:31

Microsoft udostępnił wersję beta WebMatrix, bezpłatnego narzędzia do tworzenia i uruchamiania stron internetowych. Kierowane jest ono zarówno do początkujących jak i bardziej zaawansowanych webmasterów.

WebMatrix to pakiet zawierający kilka aplikacji. Podstawą jest lekki serwer WWW, którego rolę pełni IIS Developer Express. Pozwala on na uruchamianie aplikacji ASP.NET stworzonych za pomocą wbudowanego edytora lub przy użyciu Visual Studio 2010 czy też Visual Web Developer 2010 Express. Jest kompatybilny z IIS 7.5. Uzupełnieniem serwera WWW jest serwer bazodanowy SQL Server Compact Edition 4, z którego można łatwo korzystać z poziomu .NET. W razie potrzeby dostępna jest opcja prostej migracji na SQL Server. Uzupełnieniem pakietu jest proste środowisko programistyczne oraz rozszerzenia dla ASP.NET. W pierwszej becie WebMatrix nie ma obsługi ASP.NET Razor, trzeba doinstalować ASP.NET MVC Preview, które ma zostać niedługo wydane.

Wersja instalacyjna pierwszej bety WebMatrix zajmuje tylko 15 MB. Jeśli w systemie nie ma zainstalowanego .NET Framework 4, do pobrania jest wówczas 50 MB. Warto zapoznać się z opisem możliwości pakietu.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)