Microsoft udostępnia kolejną wersję testową Windows 10 Mobile

Microsoft udostępnia kolejną wersję testową Windows 10 Mobile

Microsoft udostępnia kolejną wersję testową Windows 10 Mobile
Paweł Piskurewicz
14.05.2015 19:37, aktualizacja: 14.05.2015 20:53

Sporo czasu musieli czekać uczestnicy programu Insider na nową wersję testową systemu Windows 10 Mobile. Od ostatniej aktualizacji minął już prawie miesiąc, a premierę kolejnej przekładano już dwukrotnie. W końcu zdecydowano się na jej wydanie.

Wersja Windows 10 Mobile oznaczona numerem 10080 powinna być już widoczna w menu aktualizacji. Mogą ją pobrać uczestnicy programu Insider, którzy zdecydowali się na skorzystanie z kanału szybszych aktualizacji tzw. Fast ring. O tym, jak się do niego zapisać i co jest potrzebne, aby pobrać testową wersję systemu wspominaliśmy przy okazji poprzedniej aktualizacji.

Tym razem do listy już wspieranych urządzeńdołączyła także Lumia 930, 640, 640 XL oraz, po raz pierwszy, telefon innego producenta, czyli HTC ONE M8. Na swoim bloguMicrosoft przedstawił także najważniejsze zmiany, jakie przynosi ze sobą aktualizacja 10080. Większość z nich skupia się na nowych aplikacjach uniwersalnych znanych z Windows 10 dla komputerów. Wśród nich znajdują się:

  • Nowy sklep w wersji beta. To za jego pomocą musi pobrać pozostałe nowe aplikacje.
  • Nowe aplikacje pakietu Office. Od czasu poprzedniej bety użytkownicy nie mieli dostępu do żadnego pakietu biurowego. Stara, znana z Windows Phone 8, wersja została usunięta. Teraz można testować uniwersalne aplikacje Word, Excel, PowerPoint oraz OneNote.
  • Nowa, znana z Windows 10, aplikacja Xbox. W przeciwieństwie do swojego poprzednika pozwala śledzić aktywności naszych znajomych, w tym oglądać zamieszczone przez nich filmy.
  • Nowe aplikacje Muzyka oraz Wideo. Tu również doczekaliśmy się wersji uniwersalnych, czyli zgodnych z dostępnymi już na Windows 10 aplikacjami.
  • Nowa aplikacja aparatu.
  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Drobnych zmian jest znacznie więcej i dotyczą zarówno nowych opcji, jak i poprawek starych błędów. Użytkownicy urządzeń z większymi ekranami otrzymali dodatkowy rząd kafelków, a część już znanych aplikacji doczekało się zmian w wyglądzie i interfejsie. Podobnie jak poprzednio Microsoft, zamieścił także listę znanych błędów. Warto się z nią zapoznać przed pobraniem wersji testowej, zarówno gdy już korzystacie z Windows 10 Mobile Technical Preview, jak i w przypadku gdy po raz pierwszy decyduje się na migrację z Windows Phone 8. Przy tej okazji potwierdzono również, że na premierę Windows 10 Mobile przyjdzie nam poczekać dłużej niż w przypadku wersji na komputery.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (49)