Microsoft umożliwia blokowanie SP1 dla Windows 7

Microsoft umożliwia blokowanie SP1 dla Windows 7

Grzegorz Niemirowski
13.11.2010 10:43, aktualizacja: 16.11.2010 02:15

Microsoft zaktualizował narzędzie Windows Service Pack Blocker Tool Kit. Teraz dzięki niemu można blokować także instalację dodatku Service Pack 1 dla Windows 7 oraz Windows 2008 R2.

Blokowanie będzie pomocne tym użytkownikom, którzy nie chcą, aby Service Pack 1 zainstalował się samoczynnie na ich komputerach, ale nie chcą też całkowicie wyłączać funkcji aktualizacji automatycznych. W ten sposób będzie można mieć aktualny system, a jednocześnie mieć czas na przetestowanie SP na komputerze testowym lub obserwację jak Service Pack jest wdrażany na świecie i jakie mogą być z nim ewentualne problemy. Warto jednak pamiętać, że SP1 dla Windows 7 nie wnosi żadnych nowych funkcji, jest więc mało prawdopodobne, że po jego instalacji pojawią się jakieś nieprawidłowości.

Blokada udostępniana przez Microsoft działa przez 12 miesięcy, po tym czasie SP1 zostanie zainstalowany niezależnie od tego, czy jest ona włączona czy też nie. Z technicznego punktu widzenia blokada udostępniana jest pod trzema postaciami: programu, skryptu oraz szablonu Active Directory. Wszystkie robią to samo: ustawiają odpowiedni klucz w rejestrze. Użytkownik może wybrać to narzędzie, które mu najbardziej odpowiada.

Zazwyczaj Microsoft aktualizował Service Pack Blocker Tool Kit na dwa miesiące przed wydaniem SP. Można więc spodziewać się, że Service Pack 1 dla Windows 7 oraz Windows 2008 R2 zostanie wydany w okolicach stycznia 2011 roku.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (69)