Microsoft Viva. Nowy serwis do pracy zdalnej startuje już dziś

fot. Microsoft
fot. Microsoft

04.02.2021 16:04

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Microsoft ogłosił wprowadzenie Microsoft Viva - nowego serwisu przeznaczonego do pracy zdalnej. Z Vivy można korzystać już od dzisiaj, a sama platforma ma cyklicznie otrzymywać dodatkowe funkcje.

Microsoft Viva ma być alternatywą dla intranetów, czyli wewnętrznych sieci, w których znajdują się różne wewnętrzne zasoby i dokumenty dla pracowników. Viva ma oferować integrację z SharePointem, komunikatorem Yammer i innymi narzędziami Microsoftu.

Microsoft stworzył Vivę ze świadomością, że nawet jeśli pandemia się skończy, część pracowników będzie nadal pracować z domu bądź w trybie hybrydowym. Dlatego też, zdaniem amerykańskiego giganta muszą mieć oni dostęp do ważnych firmowych narzędzi za każdym razem - tak, aby czuć się jej częścią.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]
Obraz

Viva oparta jest o platformę Microsoft 365 i może integrować się z Microsoft Teams. Viva podzielona jest na kilka części: Viva Connections pozwola przeglądać wewnętrzną komunikację i wiadomości dla pracowników. Viva Learning to natomiast moduł szkoleniowy, której uzupełnieniem jest Viva Topics, czyli baza firmowej wiedzy - pewnego rodzaju wikipedia.

Jest jeszcze Viva Insights, czyli miejsce, w którym menedżerowie mogą przeglądać dane dotyczące pracy swoich pracowników, aby ustalić, czy np. grozi im wypalenie. Kierownicy otrzymują tutaj dane z narzędzi i serwisów Microsoftu, tak aby np. promować dobre praktyki w pracy (np. wyłączanie powiadomień po jej zakończeniu) i redukować te negatywne. Przynajmniej w założeniu.

Dane, jakie widzą są jednak anonimowe, a więc menedżerowie nie są w stanie się dowiedzieć, którego z pracowników go dotyczą.

Z platformy Viva można korzystać już teraz, a w przeciągu 2021 r. otrzyma również nowe funkcje.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)