Microsoft w edukacji: podziel się pecetem

Microsoft w edukacji: podziel się pecetem

Redakcja
13.11.2009 14:07

Ira Snyder, przedstawicielka firmy Microsoft, we wpisie na blogu przedstawiła nowe rozwiązanie przeznaczone dla szkół nad jakim obecnie pracuje firma Microsoft. Windows Multipoint Server 2010, bo tak nazywać się ma nowy produkt, umożliwi kilku uczniom jednoczesne korzystanie z jednego komputera.

Zgodnie z przedstawionymi założeniami, każdy uczeń posiadałby własną klawiaturę, myszkę oraz monitor i mógłby pracować niezależnie od innych korzystając z wybranych przez siebie aplikacji. Te byłyby uruchomione na jednym, wspólnym komputerze PC, wyposażonym w najnowszą wersję systemu operacyjnego Windows Server - Windows Multipoint Server 2010.

Przez ostatnie pięć lat Microsoft pracował nad rozwiązaniami umożliwiającymi dzielenie zasobów peceta tak, by jednocześnie mogło z niego korzystać kilku użytkowników. W dobie edukacji, pozwoliłoby to na zapewnienie wielu uczniom możliwości dostępu do komputera na korzystnych finansowo warunkach - czytamy we wpisie autorstwa Iry Snyder.

Multipoint Server jest w stanie obsłużyć do dziesięciu stanowisk (myszka, klawiatura oraz monitor) jednocześnie i korzysta z systemu operacyjnego stworzonego w oparciu o Windows Server 2008 R2. Przypomnijmy, że podobne rozwiązanie zostało już wprowadzone przez spółkę NComputing, której wiceprezesem jest Will Poole, były pracownik firmy Microsoft.

Póki co, cena nowego rozwiązania zaproponowanego przez Microsoft nie jest znana. Przedstawicielka spółki z Redmond zastrzegła również, że produkt ten wykorzystany będzie jedynie na rynku związanym z edukacją.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (36)