Microsoft walczy o rynek mobilny. Mówi się o następcy Windowsa Mobile

Microsoft walczy o rynek mobilny. Mówi się o następcy Windowsa Mobile
Oskar Ziomek

30.05.2017 18:40, aktual.: 30.05.2017 21:43

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W Sieci pojawiają się doniesienia, według których Microsoft wciąż ma nadzieję na zyskanie choć niewielkiego fragmentu rynku mobilnego. Tym razem nie chodzi jednak o kolejne modyfikacje Windowsa 10 Mobile, ale stworzenie zupełnie nowej platformy: zarówno oprogramowania, jak i własnego sprzętu.

O prowadzonych rzekomo w tym kierunku pracach informuje między innymi na swoim Tweeterze Brad Sams, redaktor serwisów Petri oraz Thurrott. Zwraca uwagę, że o tworzonym i testowanym urządzeniu dowiedział się od dwóch niezależnych i zaufanych źródeł w Microsofcie, zaś o oprogramowaniu słyszy się od dłuższego czasu.

System miałby znacząco różnić się od tego, co znamy obecnie. Być może spodziewane jest kolejne niekonwencjonalne podejście do interfejsu? Kafelki w mobilnym Windowsie z pewnością takim były.

Microsoft’s Looking to Reboot Mobile with New Software and Hardware https://t.co/Yl6MXbiqUt pic.twitter.com/aNdFeKTgvY

— Brad Sams (@bdsams) May 30, 2017Nie ulega wątpliwości, że powstałe urządzenie byłoby w stanie obsługiwać aplikacje uniwersalne, na promowaniu których skupia się teraz Microsoft. Wszelkie szczegóły pozostają natomiast nieznane i można o nich tylko spekulować. Nie wspomina się także o ewentualnych datach, kiedy urządzenie miałoby ujrzeć światło dzienne, a co dopiero trafić do sprzedaży.

Czy zupełnie nowa i odświeżona forma urządzenia mobilnego od Microsoftu ma szanse stać się alternatywą dla rynku zdominowanego przez Androida z iOS-em, jak zwykle pokaże czas. Jakie Waszym zdaniem cechy i funkcje powinien posiadać nowy system, by zyskać uwagę użytkowników? Czekamy na propozycje w komentarzach.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (143)