Microsoft Word automatycznie zmieni tekst na prezentację PowerPoint

fot. Pexels
fot. Pexels

01.03.2021 13:44, aktual.: 06.03.2024 21:56

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Microsoft wprowadza nową funkcję o nazwie Transform, która umożliwi użytkownikom webowej aplikacji Word przekształcać dokumenty tekstowe w prezentacje PowerPoint. Nowa funkcja dostępna jest na razie jedynie w anglojęzycznej aplikacji. Aby z niej skorzystać, wystarczy:

w aplikacji w przeglądarce wybrać menu File;następnie wybrać opcję Transform >Transform to PowerPoint presentation; w kolejnym kroku wybieramy motyw dla prezentacji i po chwili możemy już przejrzeć wyniki naszego działa w webowej aplikacji PowerPoint; utworzona przez nas prezentacja zostanie zapisana w folderze OneDrive.

[facebook=https://www.facebook.com/dobreprogramy/posts/10158153530915686]

Funkcja Transform jest obecnie dostępna tylko dla użytkowników programu Office Insiders i wiąże się z wieloma ograniczeniami. Jednak Microsoft zapewnia, że gdy testy zostaną ukończone, algorytm umożliwi stworzenie prezentacji PowerPoint na podstawie wszystkich podstawowych funkcji, które obejmują nie tylko dodawanie tekstu, ale też zdjęć, ikon, filmów czy różnych czcionek.

Na razie firma zachęca do korzystania z funkcji Transorm tylko w przypadku dokumentów zawierających przede wszystkim tekst. Chociaż, po utworzeniu w ten sposób prezentacji, możemy ją edytować w standardowy sposób, ręcznie dodając zdjęcia czy inne pliki multimedialne.

Co ważne, funkcja nie jest dostępna w przeglądarkach Internet Explorer oraz Safari, ale powinna prawidłowo działać na wszystkim pozostałych.

Nie jest to pierwszy przypadek, gdy Microsoft chce wspomóc użytkowników w tworzeniu prezentacji, wykorzystując w tym celu SI. W 2019 roku program został zaktualizowany, by dostarczać użytkownikom sugestii, jak tworzyć bardziej atrakcyjne prezentacje.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)