Microsoft wprowadza rozszerzenia dla webowego Outlooka i Office 365

Microsoft wprowadza rozszerzenia dla webowego Outlooka i Office 365
Redakcja

28.04.2015 09:37

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Szykuje się spora rewolucja w internetowej usłudze pocztowej Outlook.com, a także pakiecie Office. Microsoft właśnie poinformował, że deweloperzy będą mogli tworzyć własne aplikacje pozwalające zwiększyć ich funkcjonalność. Rozszerzenia będziemy już instalować nie tylko w przeglądarce, ale również w usługach webowych.

Jak na razie nie są znane żadne szczegóły dotyczące nowego rozwiązania. Firma chwali się jedynie, że zainteresowani programiści będą mogli w zaledwie 5 minut stworzyć jedną aplikację, umieścić ją w jednym centralnym sklepie, a następnie będzie ona dostępna dla usługi Outlook.com, desktopowego Outlooka, a także całego pakietu Office 365. Zapowiada się, że to znacznie więcej, niż dodatki, jakie można od dawna instalować w pakiecie biurowym Microsoftu, zwiększając tym samym możliwości np. jego klienta pocztowego i pozwalając na integrację z innymi usługami.

Obraz

Wprowadzenie tego typu dodatków byłoby ciekawym rozwiązaniem, choć wiele zależy od tego, na co pozwoli API udostępnione programistom. Jeżeli rozszerzenia będą w stanie bezpośrednio modyfikować wiadomości, to możemy spodziewać się np. wprowadzenia obsługi szyfrowania GPG, integracji z komunikatorami innych popularnych serwisów (np. Facebook), czy może nawet dostępu do konkurencyjnych chmur służących do przechowywania plików. Całość bardzo przypomina w założeniach aplikacje uniwersalne dla Windows 10. Czyżby i w przypadku usług webowych Microsoft chciał iść właśnie tą drogą i po części oddać rozwój społeczności?

Szczegóły tej nowości poznamy już w najbliższych dniach. To właśnie od 29 kwietnia do 1 maja potrwa konferencja Build 2015 przeznaczona dla deweloperów. Według dotychczasowych informacji Microsoft przedstawi na niej nowości związane z kolejnymi urządzeniami (możliwe, że zaprezentowana zostanie Lumia 840), kolejne etapy rozwoju okularów HoloLens, a także Windows 10. Nie mniejsze znacznie będą miały usługi tej firmy, w tym właśnie webowy Outlook. Oficjalny live stream z konferencji będzie dostępny na stronach korporacji.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)