Microsoft wydał dodatkowe aktualizacje i poprawki dla systemów Windows

Microsoft wydał dodatkowe aktualizacje i poprawki dla systemów Windows
Redakcja

18.06.2015 09:53

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W ciągu ostatnich dwóch dni w usłudze Windows Update pojawiły się nowe, opcjonalne aktualizacje dla systemów Windows i innego oprogramowania tej firmy. Wygląd na to, że oprócz wtorkowych aktualizacji możemy teraz coraz częściej spotkać takie właśnie, dodatkowe paczki. Nie są one wymagane do instalacji, mogą jednak rozwiązać część problemów.

Korporacja łącznie wydała 26 aktualizacji, z czego jedna jest tak naprawdę aktualizacją biuletynu bezpieczeństwa MS15-057, związanego z luką odkrytą w odtwarzaczu Windows Media Player. Pozostałe to paczki niezwiązane z bezpieczeństwem systemowym, a rozwiązujące najróżniejsze problemy w nim odkryte. Są przeznaczone dla najróżniejszych edycji Windows: od Visty, poprzez 7, 8, 8.1 i RT 8.1, aż po odmiany serwerowe począwszy od Windows Server 2003. Firma wciąż walczy z przypadkami pojawiania się niebieskiego ekranu śmierci – jedna z aktualizacji zapobiega jego pojawianiu się przy korzystaniu z wadliwego sprzętu. Zaznaczmy, że BSOD i tak jest już zjawiskiem dosyć sporadycznym.

Obraz

Istotna poprawka dotyczy wyboru funkcji systemu Windows z poziomu menu dodawania i usuwania programów. Użytkownik mógł tam wyłączyć dostawcę lokalizacji, ale odznaczenie pola nie zawsze przynosiło oczekiwany skutek tj. choć teoretycznie był wyłączony, nadal działał. Obecnie można usługę wyłączyć bez żadnych trudności. Poprawki wprowadzono również do systemowego eksploratora plików – nie powinniśmy już natknąć się na problem elementów znikających z bocznego okna nawigacyjnego, a także brak możliwości przesuwania pasków przewijania. Eksplorator nie powinien już ulegać awarii po otworzeniu menu historii plików w Windows 8.1. Microsoft poprawił ponadto wyświetlanie niektórych znaków w PDF API dostępnym w systemie, a także proces aktywacji systemu, który nie zawsze działał prawidłowo.

Po zainstalowaniu aktualizacji Windows 8.1 powinien już nie mieć problemów z bezprzewodowym podłączaniem do niektórych telewizorów Samsunga, co miało miejsce w przeszłości. Zajęto się również sporadycznym brakiem możliwości uruchamiania aplikacji zainstalowanych za pomocą sklepu dostępnego w systemie. Jedna z paczek aktualizuje mikrokod procesorów Intela, które są tworzone m.in. z myślą o poprawieniu stabilności platformy. W przypadku odmian serwerowych wprowadzono aktualizacje dla SIP umożliwiające wykorzystanie funkcji WinVerifyTrust do pracy z nowszymi wersjami systemu. Oprócz tego wśród aktualizacji znajdziemy paczki poprawiające kompatybilność, a także mające na celu zwiększenie niezawodności systemu.

Instalacja tych opcjonalnych paczek nie jest wymagana, nie są one także pobierane i aplikowane w systemie automatycznie. Mimo wszystko zachęcamy do ich zainstalowania. Nie natknęliśmy się na żadne problemy z nimi związane. Jeden nietypowy przypadek uniemożliwiający wprowadzanie polskich znaków był związany z instalacją sterowników gładzika firmy Synaptic z poziomu Windows Update, ale nie udało nam się go powtórzyć na innych komputerach.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (49)