Microsoft wydał dużą paczkę opcjonalnych aktualizacji dla Windows

Microsoft wydał dużą paczkę opcjonalnych aktualizacji dla Windows

Microsoft wydał dużą paczkę opcjonalnych aktualizacji dla Windows
Redakcja
22.04.2015 13:49, aktualizacja: 22.04.2015 16:30

W tym miesiącu Microsoft nieco wszystkich zaskoczył, bo oprócz standardowych biuletynów zabezpieczeń wydał dodatkowe poprawki. Wczoraj pojawiła się cała ich lista, na której znaleźć można łącznie aż 34 paczki aktualizacyjne dla różnych wersji systemu Windows. Tym razem nie jest to jednak nagłe łatanie błędów.

Wydawanie przez Microsoft dodatkowych łatek poza standardowym cyklem wydawniczym jest dosyć rzadkie. W tym przypadku tym dziwniejsza jest liczba aktualizacji, jakie się pojawiły. Zainteresowani mogą już instalować je za pomocą Windows Update – te paczki nie są instalowane automatycznie, wszystkie z nich określono jako opcjonalne i niemające związku z zabezpieczeniami. Opisy dostępne do tej pory są dosyć lakoniczne i ograniczają się do wyjaśnień, iż łatki rozwiązują problemy z kompatybilnością, a także zwiększają niezawodność systemu usuwając błędy w nim występujące.

Obraz

Jest tak w istocie, większość jest bowiem przeznaczona dla systemów Windows 8.1 Windows RT 8.1, a także Windows Server 2012 R2. Aktualizacje rozwiązują problemy z automatycznym dostosowaniem jasności ekranu, rozłączaniem sieci Wi-Fi i jej powolnym działaniem, brakiem możliwości wykonania kopii zapasowej na nośnikach Blu-ray, nieprawidłowym wyświetlaniem fontu Cambria, a także nieprawidłowym wyświetlaniem daty na zdjęciach skopiowanych z niektórych urządzeń z systemem Android. Oprócz tego Microsoft poprawił działanie funkcji Narrator, wyświetlanie informacji w dzienniku zdarzeń, a także błąd niebieskiego ekranu śmierci z komunikatem 0x0000009F po podłączeniu niektórych urządzeń USB. Instalacja tych aktualizacji nie jest wymagana.

Niektóre z ostatnich aktualizacji wtorkowych powodują problemy. Przykładem jest paczka KB3013769, która pierwszy raz trafiła do Windows Update w grudniu i która może powodować BSOD na komputerach z zainstalowanym oprogramowaniem antywirusowym Kaspersky w systemie Windows 8.1 (zarówno 32 jak i 64-bitowym). Wiadomo już, że błąd nie został do końca wyeliminowany, bo niektórzy użytkownicy wciąż narzekają na problemy. Na te natknąć można się także przy paczce KB3038314 odpowiadającej za zabezpieczenia Internet Explorera, która nie zawsze instaluje się prawidłowo. Decyzja należy w tym przypadku do Was: aktualizacje są opcjonalne i system nie instaluje ich bez ręcznego wyboru przez użytkownika.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (76)