Microsoft z dwoma nowymi klawiszami na swych klawiaturach. Coś do pracy i coś do zabawy

Microsoft z dwoma nowymi klawiszami na swych klawiaturach. Coś do pracy i coś do zabawy

(fot. Shutterstock.com)
(fot. Shutterstock.com)
Piotr Urbaniak
11.10.2019 16:24

Już 15 października do sklepów trafi nowoczesna interpretacja kultowej Microsoft Natural Keyboard z 1994 roku. Z grubsza każdy wie, czego można się po niej spodziewać: sinusoidalnego profilu i głębokiej podkładki nadgarstkowej. Jest jednak coś jeszcze, a mianowicie dwa nowe klawisze, które być może trafią wkrótce także do innych klawiatur.

Oba nowe klawisze znajdują się tam, gdzie nominalnie spoczywa prawy Windows i opcjonalny Menu, czyli w dolnej sekcji klawiatury, na prawo od spacji.

Pierwszy z nich to klawisz Office, który – jak nietrudno się domyślić – pozwala uruchomić pakiet biurowy MS Office. Precyzując, wywołuje okno agregatora, z poziomu którego wybrać można docelowe narzędzie. Ponadto stanowi podstawę skrótów szybkiego startu i tak na przykład kombinacja Office + W uruchamia od razu Worda, Office + X zaś – Excela.

Microsoft Ergonomic Keyboard, fot. Materiały prasowe
Microsoft Ergonomic Keyboard, fot. Materiały prasowe

Drugą nowością jest natomiast klawisz Emoticon, obrazowany poprzez ikonę uśmiechniętej buźki. W systemie Windows 10 otwiera zasobnik z emotikonami.

Wiadomo, że klawisz z logo Windowsa Microsoft licencjonuje innym producentom. Taki sam los czeka zapewne obydwie nowości, choć póki co nie ma oficjalnego potwierdzenia tej informacji ani przykładu klawiatury z wyżej wymienionymi klawiszami pochodzącej od innego producenta.

Osobiście jestem ciekaw, jak na najnowszy pomysł firmy z Redmond zareaguje rynek. Z jednej strony wszelkie skróty klawiszowe są zawsze mile widziane, z drugiej może nieco zastanawiać, czy akurat emotikony są tym, z czego chcemy korzystać w pierwszej kolejności. Osobiście znacznie bardziej ucieszyłbym się z klawisza do zmapowania pod dowolną aplikację.

Klawiaturę Ergonomic Keyboard można zamówić w przedsprzedaży w amerykańskim Microsoft Store w cenie 59,99 dol. Kwestia premiery w Polsce pozostaje sprawą otwartą.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (46)