Microsoft zachęca testerów Windows 10 do wypróbowania Office 2016 Preview

Microsoft zachęca testerów Windows 10 do wypróbowania Office 2016 Preview
Redakcja

08.07.2015 11:09, aktual.: 08.07.2015 15:50

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Użytkownicy testowej wersji systemu Windows 10 zapisani do programu Insider są właśnie zachęcani do testowania kolejnego produktu Microsoftu – wersji poglądowej pakietu Office 2016. Korzystać z niej można za darmo, nie jest do tego celu wymagane konto z aktywną licencją na Office 365. Połączenie nowego systemu i Office? Dlaczego nie, warto sprawdzić, jak działają w praktyce.

Oficjalna premiera testowej wersji nowego Office odbyła się podczas marcowej konferencji Convergence 2015. Od tego czasu każdy zainteresowany może zainstalować pakiet i korzystać z niego przez przynajmniej 150 dni za darmo. Choć to wersja poglądowa, która może posiadać najróżniejsze błędy, według naszych testów już teraz działa dosyć stabilnie i nie powodowała kłopotów. O możliwości testów przypomniał Gabriel Aul, który wysłał wiadomość do testerów Windows 10 o m.in. następującej treści:

Z przyjemnością informuję także, że pakiet Office 2016 jest już dostępny dla niejawnych testerów w celu przetestowania go z systemem Windows 10. Zawiera mnóstwo nowych funkcji, które zaoferujemy użytkownikom Office w drugiej połowie tego roku. Chcielibyśmy jednak zapoznać się z pierwszymi opiniami niejawnych testerów już teraz.
Obraz

Choć oficjalna premiera Windows 10 odbędzie się już za trzy tygodnie, nic nie stoi na przeszkodzie, aby nadal korzystać z programu Insider, testować bezpłatnie zarówno nowy system, jak i pakiet Office. Ten w edycji 2016 został rozbudowany o kilka nowości: mechanizm Data Loss Protection pozwala na centralne zarządzanie politykami tworzenia treści, w Outlooku dodano obsługę protokołu MAPI-HTTP, zwiększono dostępność dla osób niepełnosprawnych, a także ułatwiono instalację. Użytkowników domowych ma zachęcić lepsza integracja z OneDrive, grupowe redagowanie dokumentów w czasie rzeczywistym, wbudowana wyszukiwarka-asystent Tell Me, a także ulepszone tabele przestawne.

W ostatnich dniach Office 2016 Preview otrzymał kolejną aktualizację, w efekcie czego użytkownicy mogą korzystać z nowych rodzajów wykresów (m.in. histogram i wodospadowego), inteligentnego wyszukiwania w wyszukiwarce Bing z poziomu Excela i PowerPointa, a także automatycznego konwertowania równań wprowadzanych za pomocą pióra, palca lub myszki. Testową wersję najnowszego pakietu Office znajdziecie w bazie aplikacji naszego serwisu. Oficjalna premiera wersji stabilnej ma mieć miejsce jeszcze w tym roku.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (23)