Microsoft zachęca testerów Windows 10 do wypróbowania Office 2016 Preview

Microsoft zachęca testerów Windows 10 do wypróbowania Office 2016 Preview
08.07.2015 11:09
Microsoft zachęca testerów Windows 10 do wypróbowania Office 2016 Preview
Redakcja
Redakcja

Użytkownicy testowej wersji systemu Windows 10 zapisani do programu Insider są właśnie zachęcani do testowania kolejnego produktu Microsoftu – wersji poglądowej pakietu Office 2016. Korzystać z niej można za darmo, nie jest do tego celu wymagane konto z aktywną licencją na Office 365. Połączenie nowego systemu i Office? Dlaczego nie, warto sprawdzić, jak działają w praktyce.

Oficjalna premiera testowej wersji nowego Office odbyła się podczas marcowej konferencji Convergence 2015. Od tego czasu każdy zainteresowany może zainstalować pakiet i korzystać z niego przez przynajmniej 150 dni za darmo. Choć to wersja poglądowa, która może posiadać najróżniejsze błędy, według naszych testów już teraz działa dosyć stabilnie i nie powodowała kłopotów. O możliwości testów przypomniał Gabriel Aul, który wysłał wiadomość do testerów Windows 10 o m.in. następującej treści:

Z przyjemnością informuję także, że pakiet Office 2016 jest już dostępny dla niejawnych testerów w celu przetestowania go z systemem Windows 10. Zawiera mnóstwo nowych funkcji, które zaoferujemy użytkownikom Office w drugiej połowie tego roku. Chcielibyśmy jednak zapoznać się z pierwszymi opiniami niejawnych testerów już teraz.
350138714300966849

Choć oficjalna premiera Windows 10 odbędzie się już za trzy tygodnie, nic nie stoi na przeszkodzie, aby nadal korzystać z programu Insider, testować bezpłatnie zarówno nowy system, jak i pakiet Office. Ten w edycji 2016 został rozbudowany o kilka nowości: mechanizm Data Loss Protection pozwala na centralne zarządzanie politykami tworzenia treści, w Outlooku dodano obsługę protokołu MAPI-HTTP, zwiększono dostępność dla osób niepełnosprawnych, a także ułatwiono instalację. Użytkowników domowych ma zachęcić lepsza integracja z OneDrive, grupowe redagowanie dokumentów w czasie rzeczywistym, wbudowana wyszukiwarka-asystent Tell Me, a także ulepszone tabele przestawne.

W ostatnich dniach Office 2016 Preview otrzymał kolejną aktualizację, w efekcie czego użytkownicy mogą korzystać z nowych rodzajów wykresów (m.in. histogram i wodospadowego), inteligentnego wyszukiwania w wyszukiwarce Bing z poziomu Excela i PowerPointa, a także automatycznego konwertowania równań wprowadzanych za pomocą pióra, palca lub myszki. Testową wersję najnowszego pakietu Office znajdziecie w bazie aplikacji naszego serwisu. Oficjalna premiera wersji stabilnej ma mieć miejsce jeszcze w tym roku.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (23)