Microsoft zarabia na Androidzie

Microsoft zarabia na Androidzie

Grzegorz Niemirowski
28.05.2011 00:06, aktualizacja: 28.05.2011 13:14

Okazuje się, że Microsoft sporo zarabia na telefonach z systemem Android, najprawdopodobniej dużo więcej niż na urządzeniach z Windows Phone 7.

W ubiegłym roku wspominaliśmy o ugodzie jaką Microsoft zawarł z firmą HTC w sprawie naruszania przez system Android jego patentów. Teraz ujrzał światło dzienne raport analityków Citi, który zawiera konkretne liczby. Okazuje się, że HTC płaci Microsoftowi ponad 5 dolarów za każdy sprzedany telefon z Androidem. Przy sprzedanych przez HTC 30 milionach urządzeń, dało to korporacji z Redmond ponad 150 milionów dolarów. Według wszelkich szacunków, jest to znacznie więcej niż Microsoft zarobił na swoim systemie Windows Phone 7. Przy sprzedanych 2 milionach telefonów i opłacie w wysokości 15 dolarów, przychód na poziomie 30 milionów dolarów pozostaje stosunkowo niewielki.

W 2011 roku liczba sprzedanych przez HTC telefonów z Androidem ma się podwoić, podobnie też przychód Microsoftu. Może być on nawet większy, gdyż Microsoft chce się domagać praw do kolejnych patentów i zwiększenia opłaty do 7,5 lub nawet 12,5 dol.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (122)