Microsoft zdecydował: wyłączy Wunderlist, zostanie tylko Microsoft To Do

Microsoft zdecydował: wyłączy Wunderlist, zostanie tylko Microsoft To Do
Microsoft zdecydował: wyłączy Wunderlist, zostanie tylko Microsoft To Do

10.12.2019 15:38

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Microsoft podjął ostateczną decyzję w sprawie organizera Wunderlist. Świetne narzędzie do planowania zadań zostanie wyłączone 6 maja 2020 roku. Do tego czasu użytkownicy powinni przenieść swoje projekty do aplikacji Microsoft To Do.

Microsoft kupił niemiecki startup Wunderlist w 2015 roku. Dwa lata później ten sam zespół wydał aplikację Microsoft To-Do. Na początku była to prosta lista rzeczy do zrobienia, ale z czasem bardzo się rozwinęła. Microsoft To Do działa na tej samej podstawie, co Wunderlist i z czasem dogoniła, a nawet przewyższyła możliwościami pierwowzór.

Dni Wunderlist są policzone

Po kolejnych dwóch latach przyszedł czas, by wysłać Wunderlist na emeryturę. Od początku było wiadomo, że to się stanie, a we wtorek poznaliśmy planowaną datę zakończenia działania aplikacji z Berlina – 6 maja 2020. Tego dnia aplikacja przestanie synchronizować dane z serwerami, ale twoje projekty wciąż będą dostępne. Microsoft da nam ponad pół roku na przeniesienie projektów do Microsoft To Do lub znalezienie zamiennika. Ekipa Wunderlist pokazuje ten proces jak przeprowadzkę, ale to metafora. Zespół wciąż będzie pracował w Berlinie, ale zajmie się już tylko Microsoft To Do.

Obraz

Przenoszenie danych do Microsoft To-Do powinno przebiegać bezboleśnie. By skopiować swoje projekty, będziesz musiał ściągnąć Microsoft To-Do na swój smartfon, zalogować się na swoje konto Microsoft i skorzystać ze wbudowanego polecenia importowania zadań.

The journey from Wunderlist to Microsoft To Do

Co nowego w Microsoft To Do?

Myślę, że warto zdecydować się na przeprowadzkę, gdyż Wunderlist od dawna nie dostaje nowości i szybko się starzeje. Microsoft To Do dostaje nowe funkcje i widać, że deweloperzy dopieszczają aplikację. W najnowszej wersji pojawił się ciemny motyw interfejsu na Windowsie, Androidzie i macOS, niebawem trafi także na iOS. W aplikacji znalazł się też plan dnia z zadaniami wybranymi „na dziś” – to świetne uzupełnienie inteligentnych list, wybierających zadania według podanych kryteriów.

Z Microsoft To Do warto korzystać w połączeniu z innymi aplikacjami Microsoftu. Lista zadań integruje się z Outlookiem, Microsoft Launcherem, Microsoft Plannerem i innymi.

Microsoft ToDo jest dostępny dla systemów: Windows, Android i iOS w naszej bazie aplikacji.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (16)