Microsoft zwiększa zasięg: jego aplikacje trafią na tablety LG i Sony

Microsoft zwiększa zasięg: jego aplikacje trafią na tablety LG i Sony27.05.2015 10:00
Microsoft zwiększa zasięg: jego aplikacje trafią na tablety LG i Sony
Redakcja

Nad wyraz interesujące wieści płyną z oficjalnych stron Microsoftu – kolejne firmy będą instalować na swoich urządzeniach aplikacje stworzone przez twórców Windowsa i pakietu biurowego Office. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że ponownie chodzi o Androida. Już niebawem zobaczymy na tabletach z tym systemem jeszcze więcej Microsoftu.

Do akcji przyłączyło się aż dwadzieścia kolejnych firm, zarówno znanych globalnie, jak i lokalnych dostawców z niektórych części świata. Najważniejsi z nich to Sony, a także LG, firmy bardzo dobrze znane i tworzące wiele urządzeń z systemem Android. Zaskakujące jest w szczególności dołączenie Koreańczyków – premiera najnowszego modelu LG G4 pokazała, że są oni raczej za współpracą z Google i nawiązywaniem z tą korporacją jak najbardziej zażyłych relacji. Możliwe, że sytuacja ta ulegnie zmianie, możliwe również, że LG będzie starało się współpracować z dwoma liderami oprogramowania.

350137084293703617

Na liście znajdziemy sporo lokalnych dostawców z Niemiec, Chin, Brazylii czy Argentyny. Biorąc pod uwagę różnorodność krain, jakie postanowił „zaatakować” Microsoft, nie można jednoznacznie stwierdzić, czy firma skupia się tylko na rynkach już rozwiniętych, czy rozwijających się. Umowa przewiduje instalowanie na tabletach producentów oprogramowania udostępnianego przez Microsoft: komunikatora Skype, klienta chmury OneDrive, a także składników mobilnego pakietu Office: procesora tekstu Word, arkusza Excel i PowerPointa do tworzenia prezentacji. To, czy użytkownicy faktycznie zrobią użytek z tego typu programów biurowych na tabletach, nie jest sprawą kluczową. Najważniejsze jest zwiększenie zasięgu: Microsoft wykorzystuje Androida do promowania własnych usług. Nie jest w stanie zrobić tego z Windows Phone ze względu na jego nikły udział na rynku, „doczepienie się” konkurencyjnej platformy wydaje się więc strzałem w dziesiątkę.

Wspomniane firmy nie są pierwszymi, które będą instalować programy Microsoftu na swoich urządzeniach z Androidem. W marcu ogłoszono podobną współpracę z Samsungiem i Dellem – korporacja ma więc coraz większy zasięg i możliwe, że dzięki temu zdobędzie wielu nowych klientów. Tworzenie oprogramowania na wiele platform przynosi coraz lepsze efekty, użytkownicy usług Microsoftu nie muszą koniecznie korzystać z Windowsa na wszystkich posiadanych urządzeniach. Tego samego nie mogą natomiast powiedzieć osoby, które zdecydowały się na aplikacje udostępniane przez Google, przynajmniej na razie.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)