Miejsca - nowa usługa Google

Wojciech Cybulski

20.04.2010 17:18

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Google poinformował za pośrednictwem firmowego bloga o udostępnieniu usługi Places (Miejsca), która pozwala na łatwe zarządzanie informacjami pojawiającymi się w Mapach Google.

Serwis Miejsca powstał poprzez udoskonalenie i rozbudowanie Centrum Firm Lokalnych. Pozwala on właścicielom na łatwe przejęcie kontroli nad punktami na mapie, które opisują ich firmy i instytucje oraz dodanie do nich podstawowych informacji takich jak adres, kontakt, krótki opis działalności, godziny otwarcia, akceptowane formy płatności czy koszt parkingu. Pojawią się także nowe funkcje, takie jak wyznaczanie obszaru działalności na mapie oraz możliwość dodania do punktu własnych fotografii. Z usługą został powiązany specjalny panel, w którym można śledzić, jak często ludzie znajdują naszą firmę w Google, jakich słów kluczowych użyli, a nawet z jakich obszarów zadawali swoje zapytania. Sprawne wykorzystanie tych nowych informacji może przełożyć się na podejmowanie trafnych decyzji inwestycyjnych i w konsekwencji zapewnić lepszy wzrost firmy.

Google przygotował krótki klip wideo, w którym w przystępny sposób opisuje swój nowy serwis. Google Miejsca jest usługą darmową.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)