Mimo – kurs programowania na Androida, który nauczy więcej niż podstaw

Mimo – kurs programowania na Androida, który nauczy więcej niż podstaw

Programista z depositphotos
Programista z depositphotos
Oskar Ziomek
22.06.2018 18:01

Użytkownicy Androida planujący zostać programistami, a przynajmniej chcący sprawdzić, czy programowanie jest dziedziną dla nich, powinni zainteresować się aplikacją Mimo. To kolejny ciekawy kurs programowania realizowany w całości w mobilnej aplikacji, podobnie jak ma to miejsce w programie Grasshopper autorstwa zespołu z Google, który opisywałem w kwietniu.

O ile jednak w tamtym przypadku mieliśmy do czynienia z programem stosunkowo niewielkim, celowo stworzonym tylko po to by nauczyć podstaw, tak w przypadku Mimo jest już inaczej. W darmowej wersji faktycznie nauka skończy się na elementarnej wiedzy, jednak wystarczy wykupić dodatkowy pakiet, by uzyskać dostęp do pozostałych lekcji kursu – kompletnego na tyle, ile da się w miarę wygodnie nauczyć trzymając w ręku jedynie smartfon. Użytkownik uczony jest przede wszystkim na przykładach i podobnie jak w innych aplikacjach, może łatwo śledzić swoje postępy.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Przy pierwszym uruchomieniu konieczne jest wypełnienie prostego kwestionariusza. Użytkownik zostanie w nim między innymi zapytany czy miał już wcześniej do czynienia z programowaniem, co chce osiągnąć dzięki kursowi i jakiego języka chce się uczyć, a do wyboru jest między innymi Java, Python, C#, HTML, Ruby, Swift, Kotlin i inne – kurs każdego z nich przewidywany jest najczęściej na kilka godzin. Później trzeba już tylko utworzyć darmowe konto (można użyć danych logowania Google lub Facebooka), by aplikacja zaproponowała jeden z kursów dobrany dla danego przypadku.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Szkolenie podzielone jest na kilka głównych działów, a w nich znaleźć można zazwyczaj kilkadziesiąt pojedynczych lekcji i wyzwań. Najczęściej nowe zagadnienie pokazywane jest najpierw na przykładzie, zaś później użytkownik zachęcany jest do samodzielnego uzupełnienia kawałka kodu w taki sposób, by poprawnie zadziałał.

W ten sposób można zasmakować na czym polega programowanie, ale nie tylko. W aplikacji naleźć można także podstawowe kursy obsług baz danych, systemu kontroli wersji Git oraz kurs obsługi terminala i czy poradnik jak stworzyć pierwszą grę. Pełna wersja programu (dająca dostęp do wszystkich lekcji w ramach kursów) dostępna jest jako subskrypcja. Miesięczny dostęp wyceniony został na niecałe 45 złotych, jednak można również zapłacić z góry za rok, wówczas uiszczając opłatę niecałych 130 złotych za cały ten okres.

Aplikację Mimo na Androida można już pobrać za pośrednictwem naszego katalogu oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (41)