Minecraft dla Windowsa 10 pozwoli grać przeciwko smartfonom

Minecraft dla Windowsa 10 pozwoli grać przeciwko smartfonom

Minecraft dla Windowsa 10 pozwoli grać przeciwko smartfonom
08.09.2015 21:44, aktualizacja: 09.09.2015 10:53

Microsoft przygotowuje aktualizacje Minecrafta dla Windowsa 10 i dla urządzeń mobilnych, znanego jako Pocket Edition. W planach jest zapewnienie wspólnych rozgrywek między użytkownikami komputerów, tabletów i smartfonów w sieci lokalnej oraz kilka innych ulepszeń.

Minecraft: Windows 10 Edition wciąż jest w fazie testowej. Po najbliższej aktualizacji będzie obsługiwał rozgrywki dla maksymalnie pięciu graczy, którzy połączą się za pośrednictwem Xbox Live z dowolnego urządzenia. Będzie można także grać w piątkę z użytkownikami Minecrafta dla Windowsa 10 i dla urządzeń mobilnych, niezależnie od systemu operacyjnego (Windows Phone, iOS i Android), ale tylko w sieci Lokalnej. Ponadto w grze znajdzie się mnóstwo nowych przedmiotów do zbudowania, płynów do uwarzenia i nowe stworzenia, jak golemy i oceloty. Bez względu na to, która wersja gry będzie aktualnie uruchomiona, będzie można ulepszać swoje przedmioty przy specjalnych zaklętych stołach.

Obraz

Wersja „kieszonkowa” zaś dostała nowe kontrolki dotykowe, możliwość skradania się i biegania oraz nowe zjawiska pogodowe. Dzięki temu w końcu nie trzeba grać w deszczu, który zawsze pada pionowo i śniegu, który nie tworzy zasp ;).

Możliwość grania międzyplatformowego na razie będzie ograniczona tylko do sieci lokalnej. Rozwiązanie to nie jest idealne, ale rodziny, w których kilku członków „wsiąkło” w tę popularną grę, z pewnością odetchną z ulgą – w końcu kilka osób będzie mogło grać na swoich ulubionych urządzeniach.

Warto tu zaznaczyć, że nie ma w planach przystosowania do rozgrywki w sieci lokalnej wymagającej Javy wersji Minecrafta dla Windowsa i OS X. Z tymi wersjami nie są kompatybilne także światy i zapisane stany gry z wersji mobilnych i dla Windowsa 10.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)