Minecraft dostanie wbudowane streamowanie. Widzowie mogą zmieniać grę!

Minecraft dostanie wbudowane streamowanie. Widzowie mogą zmieniać grę!

24.10.2017 13:28, aktual.: 24.10.2017 14:18

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Streamowanie rozgrywek w Minecrafta będzie łatwiejsze niż kiedykolwiek. Wersja 1.2.5 beta Minecrafta dla Windowsa 10 i Androida została zintegrowana z platformą Mixer, na której można nadawać na żywo prosto z gier, także w grupie, i rozmawiać z oglądającymi.

W becie Minecrafta będzie można uruchomić nadawanie na Mixera bezpośrednio z gry. Głęboka integracja to następny krok po wydaniu aplikacji Mixer Create (Android, iOS), pozwalającej łatwo uruchomić streamowanie i utrzymywać kontakt z oglądającymi w sposób zupełnie inny, niż YouTube czy Twitch. Na Mixerze można nawet streamować w 4-osobowej grupie, korzystając z różnych platform.

Idąc za ciosem twórcy Mixera postanowili, że niektóre elementy gry będą interaktywne z punktu widzenia oglądających. Będzie można na przykład skorzystać z komendy /mixer, by pozwolić widzom decydować, jakie obiekty zmiany zostaną wprowadzone w grze (szczegóły znajdziecie na blogu Mixera). Oglądający zobaczą przyciski, pozwalające wybrać pożądaną opcję i przywołać stwory, przeszkody czy też zmienić pogodę. Ograniczeniem jest tu tylko fantazja graczy w Minecrafta, a im akurat kreatywności nie brakuje.

Platforma Mixer nie będzie oczywiście ograniczona tylko do Minecrafta. Z jej API będą mogli korzystać twórcy innych gier, by umożliwić wspólną zabawę na zupełnie nowym poziomie. Streamujący mogą kontrolować co się dzieje na ich kanałach, podczas gdy widzowie będą mieli realny wpływ na grę. Poza Mojangiem z interaktywnych elementów Mixera korzystają też studia Telltale Games i Tripwire.

Integracja z Mixerem trafi do stabilnego Minecrafta na różnych platformach pod koniec roku. Na Androidzie i iOS-ie wciąż będzie potrzebna aplikacja Mixer Create. Pojawi się też mod dla grających w javową wersję Minecrafta.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)