Minikomputer zaklęty w myszce – z klawiaturą i wyświetlaczem

Minikomputer zaklęty w myszce – z klawiaturą i wyświetlaczem
16.01.2019 10:50
Źródło: Electronic Grenade / YouTube
Źródło: Electronic Grenade / YouTube

Tak, to jeden z tych projektów, które patrząc z praktycznego punktu widzenia, mogą uchodzić za totalnie bezsensowne, ale są na tyle intrygujące, że warto im poświęcić krótką chwilę. Youtuber «Electronic Grenade» zbudował kompletnego mininotebooka w myszce.

Konstrukcja została oparta na Raspberry Pi Zero. Entuzjasta przyznaje, że początkowo chciał tylko wbudować malinkę w posiadaną myszkę Microsoftu, ale kiedy zdał sobie sprawę ze zbyt skromnych rozmiarów jej obudowy, projekt znacząco się rozrósł. Finalnie wyszedł z tego cały komputer przenośny, choć raczej niezbyt wygodny w codziennym użytkowaniu.

Zupełnie niepraktyczny, ale intrygujący

Wykorzystując drukarkę 3D, «Electronic Grenade» wydrukował obudowę urządzenia, w której oprócz wspomnianego już Raspberry Pi Zero i komponentów myszki, umieścił: wyświetlacz o przekątnej 1,5'', akumulator i miniaturową klawiaturkę QWERTY, podobną do tych ze smartfonów BlackBerry.

The Ultimate Computer Mouse V1

Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że klawiatura ułożona prostopadle do użytkownika i filigranowy ekranik, który na dodatek ucieka wraz z ruchami myszki, delikatnie mówiąc, nie owocują najlepszą ergonomią. Niemniej jako pewna osobliwość projekt zdecydowanie zapada w pamięć. Aż chciałoby się powiedzieć autorowi, że trochę źle zrobił integrując wszystko razem.

Na samą myszkę-obudowę do Raspberry Pi, strzelam, znalazłoby nawet kilku chętnych. Tu natomiast pozostaje jedynie pogratulować pomysłodawcy wyobraźni.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)