Miramar Alpha 2, czyli co nas czeka w Thunderbirdzie 3.3

Miramar Alpha 2, czyli co nas czeka w Thunderbirdzie 3.3

Wojciech Cybulski
21.01.2011 00:15, aktualizacja: 21.01.2011 13:53

Mozilla udostępniła kolejną rozwojową wersję klienta pocztowego Thunderbird, oznaczoną jako 3.3 Alpha 2.

Thunderbird 3.3 (rozwijany przez Mozillę pod nazwą kodową Miramar) będzie bardzo ważnym wydaniem w historii programu. Aplikacja bazuje na silniku Gecko 2.0 znanym z przeglądarki Firefox 4 i jest wyposażona w szereg nowych funkcji. Wśród wprowadzonych nowości można wymienić odświeżony menedżer dodatków i rozszerzeń oraz zmiany w sposobie prezentowania załączników. Ponadto interfejs aplikacji został dopasowany do powłoki graficznej obecnej w Windows Vista oraz Windows 7. Thunderbird 3.3 zawiera także szereg modyfikacji przyspieszających pracę programu.

Do listy zmian wprowadzonych wraz z wydaniem Alpha 2 należy dołączyć nową stronę Troubleshooting umożliwiającą diagnozowanie i eliminowanie ewentualnych problemów. Ponadto program informuje użytkownika o problemach z instalacją lub prawidłowym działaniem dodatków. Twórcy wyeliminowali także błędy dostrzeżone w poprzedniej wersji programu i przywrócili funkcję odpowiedzialną za wyświetlanie przypomnienia o załącznikach w przypadku użycia słów z nimi związanych.

Thunderbird 3.3 Alpha 2 można pobrać z naszego vortalu w wersjach dla systemów Windows, Mac OS X oraz Linux. Należy pamiętać, że jest to wczesne wydanie testowe i nie nadaje się do codziennej pracy.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (22)