MixRadio nie tylko dla Windows Phone. Aplikacja trafia do Google Play oraz App Store

MixRadio nie tylko dla Windows Phone. Aplikacja trafia do Google Play oraz App Store
20.05.2015 10:20
MixRadio nie tylko dla Windows Phone. Aplikacja trafia do Google Play oraz App Store
Paweł Piskurewicz
Paweł Piskurewicz

MixRadio to usługa muzyczna stworzona przez Nokię, a następnie na skutek przejęcia działu mobilnego przez Microsoft odsprzedana twórcom komunikatora Line. Dzięki temu zabiegowi usługa MixRadio przestała być dostępna na wyłączność w systemie Windows 8 i telefonach Lumia, a aplikacji mobilnej doczekali się posiadacze urządzeń z iOS i Androidem.

MixRadio w przeciwieństwie do innych, podobnych serwisów nie oferuje nam bezpośredniego dostępu do poszczególnych piosenek i albumów, a do mieszanek utworów wybranych gatunków i artystów. Mieszanki te możemy personalizować określając, które z wylosowanych piosenek przypadły nam do gustu, a które nie. Aplikacja uczy się naszych wyborów i dopasowuje kolejne propozycje do naszych podpowiedzi.

350136761147746241

Kolejną zaletą usługi jest możliwość pobrania maksymalnie czterech mieszanek do pamięci urządzenia. Każdy z nich to około 2 godziny muzyki. Możemy je co pewien czas aktualizować, zwłaszcza gdy poddamy ocenie pobrane domyślnie utwory. MixRadio to także spora baza już dostępnych zestawień, w tym takich stworzonych z myślą o rodzimym rynku.

Aplikacje dla iOS i Androida w przeciwieństwie do wersji dla systemu Windows Phone nie oferują możliwości działania jako odtwarzacz muzyki już zgormadzonej w pamięci urządzenia. Nowością jest za to możliwość logowania za pomocą kont: Facebook, Google + oraz Microsoft. W przypadku wersji dla iOS możemy także w łatwy sposób przejść do iTunes w celu zakupienia wybranej piosenki.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Przy okazji premiery nowych aplikacji poinformowano także o nawiązaniu współpracy z firmą HTC. MixRadio zintegruje się z usługą BlinkFeed. Podobnie jak miało to miejsce w przypadku wersji dla Windows Phone aplikacja dostępna jest za darmo. Na chwilę obecną nie są dostępne dodatkowe, płatne subskrypcje. MixRadio dla iOS, Androida oraz Windows Phone (tylko Lumie) możecie pobrać z naszej bazy aplikacji.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)