MixRadio nie tylko dla Windows Phone. Aplikacja trafia do Google Play oraz App Store

MixRadio nie tylko dla Windows Phone. Aplikacja trafia do Google Play oraz App Store

MixRadio nie tylko dla Windows Phone. Aplikacja trafia do Google Play oraz App Store
Paweł Piskurewicz
20.05.2015 10:20

MixRadio to usługa muzyczna stworzona przez Nokię, a następnie na skutek przejęcia działu mobilnego przez Microsoft odsprzedana twórcom komunikatora Line. Dzięki temu zabiegowi usługa MixRadio przestała być dostępna na wyłączność w systemie Windows 8 i telefonach Lumia, a aplikacji mobilnej doczekali się posiadacze urządzeń z iOS i Androidem.

MixRadio w przeciwieństwie do innych, podobnych serwisów nie oferuje nam bezpośredniego dostępu do poszczególnych piosenek i albumów, a do mieszanek utworów wybranych gatunków i artystów. Mieszanki te możemy personalizować określając, które z wylosowanych piosenek przypadły nam do gustu, a które nie. Aplikacja uczy się naszych wyborów i dopasowuje kolejne propozycje do naszych podpowiedzi.

Obraz

Kolejną zaletą usługi jest możliwość pobrania maksymalnie czterech mieszanek do pamięci urządzenia. Każdy z nich to około 2 godziny muzyki. Możemy je co pewien czas aktualizować, zwłaszcza gdy poddamy ocenie pobrane domyślnie utwory. MixRadio to także spora baza już dostępnych zestawień, w tym takich stworzonych z myślą o rodzimym rynku.

Aplikacje dla iOS i Androida w przeciwieństwie do wersji dla systemu Windows Phone nie oferują możliwości działania jako odtwarzacz muzyki już zgormadzonej w pamięci urządzenia. Nowością jest za to możliwość logowania za pomocą kont: Facebook, Google + oraz Microsoft. W przypadku wersji dla iOS możemy także w łatwy sposób przejść do iTunes w celu zakupienia wybranej piosenki.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Przy okazji premiery nowych aplikacji poinformowano także o nawiązaniu współpracy z firmą HTC. MixRadio zintegruje się z usługą BlinkFeed. Podobnie jak miało to miejsce w przypadku wersji dla Windows Phone aplikacja dostępna jest za darmo. Na chwilę obecną nie są dostępne dodatkowe, płatne subskrypcje. MixRadio dla iOS, Androida oraz Windows Phone (tylko Lumie) możecie pobrać z naszej bazy aplikacji.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)