Mobilna Opera to pierwsza duża przeglądarka z wbudowanym portfelem na krytpowaluty

Mobilna Opera to pierwsza duża przeglądarka z wbudowanym portfelem na krytpowaluty

12.07.2018 21:16, aktual.: 13.07.2018 08:08

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Opera to w tej chwili jedna z najbardziej rozbudowanych przeglądarek internetowych na Androida. Sporo oferuje pod względem. konfiguracji interfejsu i dodatkowych narzędzi, wśród których przoduje wbudowany bloker reklam. Do pełni szczęścia brakuje rozszerzeń. Teraz do Opery zawitała kolejna nowość – przeglądarka oferuje portfel na kryptowalutę Ethereum.

Wygląda jednak na to, że nowość zawitała do przeglądarki nieco zbyt wcześnie – oficjalny blog, na którym opublikowano komunikat o dostępności nowej funkcji jest w tej chwili niedostępny. A to właśnie tam Opera udostępniła link, dzięki któremu można było dołączyć do zamkniętej bety nowej funkcji. Czyżby ktoś zaliczył mały falstart?

źródło: ghacks.net
źródło: ghacks.net

Dzięki informacjom, które zdążył zgromadzić serwis ghacks.net wiemy, że programowy portfel w Operze działa bez konieczności instalacji dodatkowego oprogramowania dzięki wykorzystaniu Ethereum Web3 API. W Operze można założyć nowy portfel lub importować już istniejący. Autoryzacja wykorzystuje zabezpieczenia Androida i to kodem do urządzenia potwierdza się dyspozycje.

Portfel dostępny jest z poziomu menu głównego przeglądarki. Na ekranie głównym wyświetlona zostaje kwota Ehtereum. Bezpośrednio z poziomu przeglądarki możliwej jest przesyłanie środków oraz ich otrzymywanie, także poprzez skanowanie kodu QR. W dolnym prawym rogu znajduje się przycisk, który przenosi użytkownika do listy aplikacji, w których kryptowalutę można wydać.

źródło: ghacks.net
źródło: ghacks.net

Czy to bezpieczne? Nie. Opera otwarcie przyznaje, że funkcja jest w fazie eksperymentalnej, a niedostępność bloga z linkiem umożliwiającym dołączeniem do testów budzi sporo uzasadnionych podejrzeń. Ponadto nie sposób uznać, by oferowane przez firmy trzecie programowe portfele dawały gwarancję bezpieczeństwa. Nic nie zastąpi własnego sprzętowego portfela na przykład na Raspberry Pi.Etherum ma być dopiero początkiem, Opera zapowiedziała, że wkrótce dostępna będzie obsługa kolejnych kryptowalut. Najnowszą wersję przeglądarki znaleźć można w naszym katalogu oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)