Mobilne wersje Worda, Excela i PowerPointa teraz także na smartfonach

Mobilne wersje Worda, Excela i PowerPointa teraz także na smartfonach
Redakcja

19.05.2015 19:35, aktual.: 20.05.2015 08:40

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Microsoft właśnie poinformował o wydaniu programów z pakietu Microsoft Office dla Androida w wersji dla smartfonów. Jak do tej pory ich użytkownicy mogli korzystać z jednej aplikacji, teraz mogą testować także wersję znaną już z tabletów, a więc mobilnego Worda, Excela i PowerPointa. Jak jednak wykorzystać tego typu programy na niewielkim ekranie? Będą przydatne przede wszystkim do wyświetlania.

Zgodnie ze strategią firmy, aplikacje wydane w wersjach dla smartfonów są w zasadzie takie same, jak te, które kilka miesięcy temu zaprezentowano dla tabletów. Jest to pakiet Office przeznaczony do obsługi za pomocą niewielkich, dotykowych wyświetlaczy, pod względem interfejsu zgodny z tym, co mogliśmy zobaczyć już wcześniej. Aplikacje są również w stanie integrować się z chmurą internetową Dropbox, otwierać w celu edycji pliki już w niej zapisane, a także dodawać zupełnie nowe.

Obraz

Co ważne, w programach znajdziemy przełącznik pozwalający na wygodniejszą obsługę na mniejszych ekranach – jego naciśnięcie powoduje, że z widok dokumentu zostaje powiększony, edycja, wprowadzanie tekstu czy liczb stają się więc nieco łatwiejsze. W przeciwieństwie do dostępnego do tej pory Microsoft Office Mobile, nowe aplikacje nie są w żaden sposób ograniczone w kwestii zapisywania dokumentów: możemy umieścić je nie tylko na OneDrive, ale także lokalnie na urządzeniu, z którego korzystamy. Jak na razie nowe aplikacje są dostępnie jedynie w wersjach testowych. Aby móc je pobierać, musicie dołączyć do odpowiedniej społeczności w sieci Google+ (przypominamy, że takie są wymagania sklepu), a następnie zapisać się do testów odpowiednio Worda, Excela i PowerPointa. Po wykonaniu tych czynności i odczekaniu kilku minut będziecie w stanie pobierać programy ze sklepu Google Play.

Oczywiście zupełnie innym zagadnieniem jest przydatność tego typu mobilnego pakietu biurowego. O ile na tabletach da się jeszcze jakoś wprowadzać zmiany, a nawet tworzyć proste dokumenty, o tyle w przypadku telefonów wydaje się to jedynie sztuką dla sztuki. Największą zaletą pakietu będzie natomiast możliwość otwierania plików stworzonych w różnych wersjach desktopowego Microsoft Office. Dzięki temu możemy wykorzystać telefon do ich wyświetlania i prezentacji bez obawy o to, że oryginalne formatowanie zostanie utracone. Choć w sklepie Google Play dostępne jest wiele różnego rodzaju pakietów, raczej żaden nie będzie w stanie zaoferować takiej kompatybilności jak oryginalny produkt Microsoftu, przynajmniej w teorii.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (35)