Mobilny LastPass dostępny dla każdego za darmo, choć z pewnym ograniczeniem

Mobilny LastPass dostępny dla każdego za darmo, choć z pewnym ograniczeniem

Mobilny LastPass dostępny dla każdego za darmo, choć z pewnym ograniczeniem
Redakcja
12.08.2015 08:26, aktualizacja: 12.08.2015 08:52

Wykorzystujemy coraz więcej usług i kont internetowych, a to wymusza stosowanie za każdym razem innych haseł dostępowych. Oczywiście możemy korzystać tylko z jednego, ale nie jest to rozwiązanie dobre. Użytkownicy urządzeń mobilnych mają powody do zadowolenia: mogą korzystać z menadżera haseł LastPass za darmo, choć w ofercie producenta tkwi pewien haczyk.

LastPass jest jednym z najpopularniejszych tego typu rozwiązań. Kiedyś usługa ta byłą dostępna jedynie w przeglądarkach desktopowych, gdzie pozwala na szybkie zapisywanie i zabezpieczanie haseł, a także synchronizowanie ich między innymi urządzeniami. Wraz z ekspansją smartfonów i tabletów pojawiła się wersja mobilna, dzięki której mamy dostęp do wszystkich tych danych także na telefonie – logowanie jest łatwiejsze, a my nie musimy pamiętać każdego, nawet bardzo skomplikowanego hasła. Jak do tej pory wymagało to jednak wykupienia wersji Premium.

350140654820812737

Zarząd firmy zdecydował, że użytkownicy chcą korzystać z aplikacji i potrzebują jej, więc postanowił udostępnić LastPass dla urządzeń mobilnych za darmo. Gdzie tkwi haczyk? Bez wykupienia wersji Premium nie możemy korzystać z synchronizacji między desktopem i wersją mobilną, co oczywiście poważnie uderza w wygodę tego rozwiązania. Z drugiej strony 12 dolarów rocznie nie jest ceną wygórowaną jak na to, co oferuje ta aplikacja: znajdziemy tu centralny sejf z zapisanymi danymi, bezpieczne notatki, podział na specyficzne informacje (np. klucze SSH, dane kart kredytowych), generator haseł, a także bezpieczną przeglądarkę, która pozwala na automatyczne logowanie do zapisanych na koncie serwisów.

Od jakiegoś czasu LastPass integruje się z innymi przeglądarkami mobilnymi (np. Chrome), a także umożliwia wyświetlanie specjalnego dymku powiadomień przy logowaniu do aplikacji. Dzięki temu możemy automatycznie wypełniać formularze bez przełączania się między programami. W razie potrzeby skorzystamy również z bezpiecznej klawiatury. Wszystkie nasze dane są zaszyfrowane głównym hasłem dostępowym, a w razie potrzeby LastPass możemy blokować przy użyciu dodatkowego kodu PIN. Producent wciąż udostępnia 14-dniowy okres testowy, w którym możemy korzystać ze wszystkich opcji (w tym i synchronizacji) bezpłatnie.

Aplikację LastPass znajdziecie w bazie naszego serwisu w wersjach dla Windows (obsługuje wszystkie popularne przeglądarki), Androida, iOS a także Windows Phone. Warto sprawdzić także alternatywne rozwiązania. Podobne usługi oferuje niezwykle popularny 1Password, a także Keeper Password Manager.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)