Mobilny OneNote dla Androida i iOS od teraz uniwersalny i jeszcze lepszy

Mobilny OneNote dla Androida i iOS od teraz uniwersalny i jeszcze lepszy
Redakcja

17.07.2015 09:35

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Darmowy i bardzo rozbudowany notatnik, jakim jest OneNote, doczekał się właśnie sporych aktualizacji. Zyskać mogą na tym użytkownicy systemów iOS i Android: aplikacja służy nie tylko do wprowadzania notatek, ale również ich synchronizacji między wieloma urządzeniami, poprawki w wersjach mobilnych są więc mile widziane.

W przypadku platformy Apple korporacja postanowiła ujednolicić swoją aplikację. Zamiast tworzyć i rozwijać osobne wersje dla iPada i iPhone’a, teraz oddano do naszej dyspozycji jeden, uniwersalny program. Osoby korzystające z tabletów muszą skorzystać ze sklepu w iOS i pobrać nową aplikację, w przypadku smartfonów krok ten nie jest wymagany, bo właśnie ta edycja stała się bazą dla wersji uniwersalnej. Firma poinformowała, że dzięki tej zmianie będzie w stanie jeszcze częściej aktualizować OneNote i dodawać do niego nowe funkcje.

Obraz

Nie jest to ostatnia nowość przeznaczona dla osób korzystających z iOS. Dzięki zintegrowaniu dwóch programów w jeden, użytkownicy iPadów mogą korzystać z widgetu w centrum powiadomień, sprawdzać listę ostatnich notatek, a także wyświetlać ich podgląd w trybie poziomym. Microsoft poprawił także błąd związany z działaniem kamery. Cieszyć mogą się także posiadacze Androida. W przypadku tej wersji firma dodała opcje przenoszenia i kopiowania poszczególnych notatek pomiędzy różnymi sekcjami. Wystarczy dotknąć nazwę notatki z listy, a następnie wybrać z menu kontekstowego interesującą nas opcję: usuwanie, dodawanie skrótu do pulpitu, kopiowanie i przenoszenie. Firma przygotowuje dużą aktualizację dla Android Wear, choć na razie nie podała szczegółów z tym związanych.

Jako użytkownik OneNote wspomnę jeszcze o dwóch zmianach, jakie zaszły w wersji na Androida w ostatnim czasie i które spowodowały, że kompletnie zrezygnowałem z Google Keep – choć to inne programy do nieco innych zastosowań, niewielkie poprawki sprawiły, że prosty notatnik od Google przestał mieć dla mnie rację bytu. Co prawda Microsoft się tymi zmianami w oficjalnych komunikatach nie chwalił, ale trudno przejść obok nich bokiem. Po pierwsze, firma zdecydowanie poprawiła szybkość synchronizacji notatek: obecnie jest ona przeprowadzana niemalże w czasie rzeczywistym. Nie musimy już z utęsknieniem czekać i obserwować logo aplikacji z komunikatem o synchronizowaniu danych, jakie wcześniej pojawiało się na pasku powiadomień.

Druga zmiana jest bardzo subtelna: wcześniejsze wersje OneNote dla Androida uniemożliwiały szybkie kasowanie całych wyrazów, niezależnie od wykorzystywanej przez nas klawiatury. Teraz nie ma z tym najmniejszego problemu, dzięki czemu szybkie tworzenie i edycja notatek są dużo przyjemniejsze. Notatnik OneNote znajdziecie w bazie aplikacji naszego serwisu w wersjach dla systemu Windows, Androida i iOS. Program jest udostępniany za darmo, dane synchronizuje w ramach konta Microsoft i chmury OneDrive.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)