Mobilny Skype dostanie usprawnienia listy kontaktów. Najwyższa pora!

Mobilny Skype dostanie usprawnienia listy kontaktów. Najwyższa pora!

Mobilny Skype dostanie usprawnienia listy kontaktów. Najwyższa pora!
20.09.2018 10:37, aktualizacja: 20.09.2018 14:19

Aplikacje mobilne komunikatora Skype dostaną kolejne usprawnienia, tym razem zbliżające je do aplikacji do obsługi telefonu. Peter Skillman, kierujący projektowaniem Skype'a i Outlooka, pokazał na Twitterze zrzuty ekranu z usprawnieniami.

Na początek aplikacja dla iOS-a dostanie możliwość zapisywania numeru telefonu kontaktu z poziomu klawiatury numerycznej, tak samo jak wiele aplikacji do obsługi połączeń telefonicznych. W dalszej kolejności przyjdzie możliwość edytowania numeru telefonu istniejących kontaktów w aplikacji.

Obecnie, by to zrobić, trzeba korzystać z komunikatora w wersji desktopowej, co jest ogromnym niedopatrzeniem ze strony autorów aplikacji mobilnych. W świecie nazywanym szumnie mobile-first (mobilne przede wszystkim) taka sytuacja jest nie do przyjęcia.

Wielu użytkowników prosiło o te zmiany w aplikacjach, a Microsoft najwyraźniej słucha sugestii. Trzeba też przypomnieć, że niedawno wycofanych było sporo zmian i nowości, które zebrały się w aplikacji przez kilka lat. Na czele były przypominające Stories ze Snapchata relacje użytkowników. Wróciła też możliwość korzystania z komunikatora w sposób przypominający możliwość otwierania wielu okien, dostaliśmy też obsługę SMS-ów.

Komunikator Skype znajdziecie w naszej bazie aplikacji mobilnych dla Androida i iOS-a.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)