mObywatel ma nowy interfejs. Z aplikacji korzysta już ponad 1,6 mln Polaków

mObywatel ma nowy interfejs. Z aplikacji korzysta już ponad 1,6 mln Polaków

mObywatel oferuje nowy interfejs, fot. Oskar Ziomek
mObywatel oferuje nowy interfejs, fot. Oskar Ziomek
Oskar Ziomek
25.11.2020 13:37, aktualizacja: 25.11.2020 14:16

Aplikacja mObywatel dostała sporą aktualizację, a wraz z nią odświeżony interfejs, który można w pewnym stopniu dostosować do własnych potrzeb. Menu główne może być listą lub siatką ikon, które można powiększać i ustawiać w dowolnej kolejności. Ponadto pojawiły się także inne, mniejsze zmiany dotyczące poszczególnych funkcji programu.

Taka zmiana to wyjście naprzeciw tym użytkownikom aplikacji, którzy korzystają tylko z części jej funckji i dotychczas musieli poświęcić dodatkowy czas na ich wygodne znalezienie w menu. Oprócz tego mObywatel posiada odświeżoną sekcję mPojazd. Logowanie do tej sekcji odbywa się teraz z udziałem mTożsamości, dzięki czemu aby pobrać nowe dane pojazdu nie ma konieczności ponownego logowania Profilem Zaufanym.

Nowy mObywatel. Zobacz, co dla Ciebie przygotowaliśmy 📲

Oprócz tego mPojazd wyświetla teraz więcej danych: między innymi rodzaj drugiego paliwa alternatywnego pojazdu, średnie zużycie paliwa, indywidualny poziom emisji CO2, wartość stanu licznika, jednostkę licznika, jednostkę stanu licznika, datę spisania licznika i podmiot wprowadzający. KPRM podaje, że w aplikacji na Androida rozpoczęto także testy nowych powiadomień związanych z mPojazdem. Jeśli użytkownicy ocenią je pozytywnie, z czasem zostaną wdrożone także do mObywatela w wersji na iOS-a oraz pozostałych funkcji aplikacji.

Co ciekawe, już teraz zapowiadane są kolejne zmiany w aplikacji. mObywatel ma zyskać odświeżoną sekcję związaną z mTożsamością, w tym rozszerzenie dokumentu o dodatkowe dane. W planach jest także wprowadzenie pierwszej legitymacji zawodowej oraz udogodnienia dla krwiodawców.

Prędzej w aplikacji zobaczymy jednak inne zmiany. Aktualizacja zaplanowana na 5 grudnia przyniesie obsługę mPrawa Jazdy wraz z licznikiem punktów karnych kierowców.

mObywatel na Androida oraz iOS-a jest dostępny w naszym katalogu oprogramowania.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (66)