Modelio, Amphetamine, atmzzrSystemCheck i Dzienniczek Ucznia – najlepsze programy tygodnia

Modelio, Amphetamine, atmzzrSystemCheck i Dzienniczek Ucznia – najlepsze programy tygodnia

Modelio, Amphetamine, atmzzrSystemCheck i Dzienniczek Ucznia – najlepsze programy tygodnia
17.09.2016 13:46, aktualizacja: 22.10.2016 16:24

Przedstawiam kolejny przegląd najciekawszych nowości i aktualizacji w naszej bazie programów. Wszystkie pozycje znajdziecie na stronie Nowe Programy, gdzie możecie wybrać system operacyjny. Warto też śledzić aktualizacje dla wybranych platform.

Modelio

Modelio to otwartoźródłowy program do modelowania, obsługujący UML, BPMN, MDA, SysML i wiele innych standardów, które można doinstalować w postaci wtyczek. Znajdziemy tu między innymi obsługę modelowania procesów biznesowych TOGAF, modelowanie architektur w SysML, MARTE dla systemów wbudowanych i oczywiście generator kodu w Javie. Rozszerzenia można przeglądać na stronie sklepu. Program można rozszerzać także skryptami w Jythonie.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

atmzzrSystemCheckatmzzrSystemCheck to narzędzie, sprawdzające, jakie wersje środowisk, wtyczek i dodatków znajdują się w systemie. Mowa tu o takich dodatkach, jak Java, DirectX, Adobe AIR, .NET, Flash i podobnych. Wynik badania można zapisać w pliku tekstowym.

Obraz

Program podpowiada również, czy można zaktualizować komponenty i pozwala szybko przejść do odpowiedniego programu.

Blackmagick Disk Speed Test

Blackmagick Disk Speed Test to benchmark dla dysków podłączonych do Maca, zaprojektowany przez producenta oprogramowania dla montażystów i filmowców. Program jest o tyle ciekawy, że poza prędkościami transferu sprawdza praktyczne możliwości dysków przy pracy z materiałami w wybranych rozdzielczościach. Dzięki temu można sprawdzić, czy dana konfiguracja będzie się sprawdzać przy pracy z materiałami Full HD, 4K czy 8K.

Obraz

W wersji 3.0 programu pojawiła się możliwość sprawdzania dysków pod kątem materiałów Ultra HD i kodeków ProRes 422HQ oraz Cinema DNG, używanych przez kamery Blackmagic Design. Zmienił się też interfejs programu.

Tor Messenger

Dawno nie wspominaliśmy o Tor Messengerze, a program jest wciąż rozwijany i ma się bardzo dobrze. Wydana niedawno wersja 0.2.0 beta 2 wprowadza między innymi automatyczne aktualizacje programu, oczywiście zabezpieczonym kanałem i z zachowaniem profilu użytkownika. Ponadto naprawiono kilka błędów, zaktualizowano libcrypt do wersji 1.6.6 i usunięto powtarzające się foldery z instalacji komunikatora.

Obraz

reaConverter Lite

W ostatnich dniach pojawiła się także nowa wersja świetnego narzędzia do masowego konwertowania plików graficznych – reaConverter. Wersja darmowa pozwala pracować z formatami JPG, GIF, TIFF, PNG i BMP, ma także podstawowe narzędzia edycji, jak obracanie czy zmiana kolorów.

Obraz

Do przetwarzania wykorzystywany jest wielowątkowy silnik, który zapewnia programowi imponującą wydajność. Płatne wersje programu pozwalają przetwarzać kilkaset formatów plików, w tym dokumenty CAD i MS Office.

Amphetamine

Amphetamine to niewielka aplikacja, za pomocą której jednym kliknięciem można zablokować automatyczne usypianie Maca na czas nieokreślony, lub jeśli spełnione są pewne warunki, niezależnie od ustawień preferencji systemowych. Program może się przydać podczas pobierania plików albo oglądania filmów, jeśli używane narzędzia nie są w stanie zablokować usypiania.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Wersja 3.0 aplikacji została napisana od nowa i ma zupełnie nowy interfejs, może też pokazywać ikonkę w Docku. Sesje jednorazowe i warunki działają teraz niezależnie, więc można zablokować usypianie na godzinę niezależnie od ustawienia blokującego usypianie, jeśli na przykład działa konkretny program.

Dzienniczek Ucznia

Kontynuując temat aplikacji dla uczniów na koniec przeglądu polecam Dzienniczek ucznia. To aplikacja zawierająca plan lekcji, listę przedmiotów, listę ocen z możliwością wyliczania średniej arytmetycznej i ważonej, kalendarz sprawdzianów, listę zadań domowych i tym podobne informacje, niezbędne w uczniowskim życiu.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Aplikacja powstała na podstawie sugestii i próśb użytkowników innego dzienniczka tego samego autora. Nowy produkt doskonale spełnia wymagania uczniów w różnym wieku, od pierwszych klas szkoły podstawowej po studia.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)