Mój Rower: polskie Endomondo z trasami dla rowerzystów

Mój Rower: polskie Endomondo z trasami dla rowerzystów

Mój Rower: polskie Endomondo z trasami dla rowerzystów
10.06.2017 20:53, aktualizacja: 27.04.2018 17:37

Pogoda dopisuje, więc przyszła pora na aplikację sportową. Jeśli jeździcie na rowerach, polecamy polską aplikację Mój Rower, w której można nagrywać swoje trasy, planować nowe i dzielić się nimi z innymi użytkownikami.

Aplikacja działa w połączeniu z serwisem społecznościowym mojrower.pl, gdzie można też ułożyć na mapie własną trasę, udostępnić zdjęcia, załadować plik GPX z GPS-u sportowego i komentować trasy innych użytkowników.

Mojrower.pl to serwis dość stary – w przyszłym roku skończy 10 lat. Powstał w 2008 jako pedaluj.pl jeszcze zanim większość rowerzystów miała smartfony z GPS-ami. Wtedy możliwość narysowania przejechanej trasy na mapie i dodania do niej zdjęć było sporą nowością. Wiele rzeczy wcale się nie zmieniło od tego czasu – serwis wciąż jest darmowy, nie serwuje nam reklam ani mikropłatności i pozwala ręcznie narysować trasę.

Aplikacja jest dostępna na Androida. Uruchomiona na telefonie może służyć między innymi do rejestrowania i przeglądania tras. W tym wypadku wymaga logowania na konto i pracującego odbiornika GPS w smartfonie. Trasa zostanie zarejestrowana na podstawie jego wskazań, a następnie przeanalizowana, by pokazać wykresy prędkości, zmian wysokości, średnią prędkość, maksymalną prędkość chwilową i czas podróży, łącznie z czasem postojów (aplikacja nie zatrzymuje nagrywania, tak jak Strava). Zapis można następnie obejrzeć na mapie i udostępnić na Facebooku lub na mojrower.pl, nie ma niestety możliwości edycji w aplikacji. Na stronie można też załadować pliki GPX z odbiornika GPS i zsynchronizować je z aplikacją po zalogowaniu.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]
  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Po zsynchronizowaniu trasy z kontem użytkownika, można też dodać dodatkowe informacje o niej na stronie (trudność, atrakcje w okolicy, własne zdjęcia), a także podejrzeć zdjęcia, jakie w okolicy zrobili inni fani rowerowych wycieczek. Rozwiązanie to jest o tyle ciekawe, że w ten sposób pomagamy innym osobom, być może nie znającym okolicy, wybrać dogodne trasy w atrakcyjnej dla nich okolicy. Pozostali będą mogli też komentować trasę, oceniać jej trudność i informować o ogólnych wrażeniach z przejazdu.

Obraz

Mój Rower to też przeglądarka tras, które pokonali inni użytkownicy serwisu. W aplikacji można zobaczyć szlaki przebiegające w okolicy i obejrzeć je na mapie. Korzystając ze strony można ponadto zapisać wybrane drogi na swoim koncie jako trasy do przejechania, a następnie pokonać je z pomocą aplikacji lecz w tym przypadku bez opcji nawigacji rowerowej.

Obraz

Ostatnim punktem programu, o którym warto tu wspomnieć, jest możliwość planowania tras na stronie. Etytor pozwala rysować trasę odręcznie albo wyznaczać automatycznie trasy wzdłuż dróg między punktami. Na trasach można dodawać punkty charakterystyczne i przypinać zdjęcia, co pozwala dobrze je udokumentować dla innych użytkowników. Można w ten sposób też wprowadzić trasę ręcznie i oznaczyć jako przejechaną, czego z kolei nie pozwalają zrobić inne serwisy dla sportowców. To idealne rozwiązanie na wypadek gdyby w drodze rozładował się telefon lub nastąpiła awaria.

Obraz

Mój Rower nie jest aplikacją idealną, ale ma sporą społeczność i bazę publicznych tras, liczącą ponad 17 tysięcy. Jeżdżąc z aplikacją Mój Rower użytkownicy zbierają punkty, na podstawie których trafiają na miejsce w rankingu i dostają odznaki. Można tu oczywiście śledzić aktywność wybranych użytkowników i poznać nowych znajomych, którzy jeżdżą w okolicy. W przeciwieństwie do aplikacji zagranicznych, jak Endomondo czy Strava, Mój Rower jest całkowicie darmowy i ma bardzo kameralny charakter.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (59)