Mój Rower: polskie Endomondo z trasami dla rowerzystów

Mój Rower: polskie Endomondo z trasami dla rowerzystów

10.06.2017 20:53, aktual.: 27.04.2018 17:37

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Pogoda dopisuje, więc przyszła pora na aplikację sportową. Jeśli jeździcie na rowerach, polecamy polską aplikację Mój Rower, w której można nagrywać swoje trasy, planować nowe i dzielić się nimi z innymi użytkownikami.

Aplikacja działa w połączeniu z serwisem społecznościowym mojrower.pl, gdzie można też ułożyć na mapie własną trasę, udostępnić zdjęcia, załadować plik GPX z GPS-u sportowego i komentować trasy innych użytkowników.

Mojrower.pl to serwis dość stary – w przyszłym roku skończy 10 lat. Powstał w 2008 jako pedaluj.pl jeszcze zanim większość rowerzystów miała smartfony z GPS-ami. Wtedy możliwość narysowania przejechanej trasy na mapie i dodania do niej zdjęć było sporą nowością. Wiele rzeczy wcale się nie zmieniło od tego czasu – serwis wciąż jest darmowy, nie serwuje nam reklam ani mikropłatności i pozwala ręcznie narysować trasę.

Aplikacja jest dostępna na Androida. Uruchomiona na telefonie może służyć między innymi do rejestrowania i przeglądania tras. W tym wypadku wymaga logowania na konto i pracującego odbiornika GPS w smartfonie. Trasa zostanie zarejestrowana na podstawie jego wskazań, a następnie przeanalizowana, by pokazać wykresy prędkości, zmian wysokości, średnią prędkość, maksymalną prędkość chwilową i czas podróży, łącznie z czasem postojów (aplikacja nie zatrzymuje nagrywania, tak jak Strava). Zapis można następnie obejrzeć na mapie i udostępnić na Facebooku lub na mojrower.pl, nie ma niestety możliwości edycji w aplikacji. Na stronie można też załadować pliki GPX z odbiornika GPS i zsynchronizować je z aplikacją po zalogowaniu.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]
  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Po zsynchronizowaniu trasy z kontem użytkownika, można też dodać dodatkowe informacje o niej na stronie (trudność, atrakcje w okolicy, własne zdjęcia), a także podejrzeć zdjęcia, jakie w okolicy zrobili inni fani rowerowych wycieczek. Rozwiązanie to jest o tyle ciekawe, że w ten sposób pomagamy innym osobom, być może nie znającym okolicy, wybrać dogodne trasy w atrakcyjnej dla nich okolicy. Pozostali będą mogli też komentować trasę, oceniać jej trudność i informować o ogólnych wrażeniach z przejazdu.

Obraz

Mój Rower to też przeglądarka tras, które pokonali inni użytkownicy serwisu. W aplikacji można zobaczyć szlaki przebiegające w okolicy i obejrzeć je na mapie. Korzystając ze strony można ponadto zapisać wybrane drogi na swoim koncie jako trasy do przejechania, a następnie pokonać je z pomocą aplikacji lecz w tym przypadku bez opcji nawigacji rowerowej.

Obraz

Ostatnim punktem programu, o którym warto tu wspomnieć, jest możliwość planowania tras na stronie. Etytor pozwala rysować trasę odręcznie albo wyznaczać automatycznie trasy wzdłuż dróg między punktami. Na trasach można dodawać punkty charakterystyczne i przypinać zdjęcia, co pozwala dobrze je udokumentować dla innych użytkowników. Można w ten sposób też wprowadzić trasę ręcznie i oznaczyć jako przejechaną, czego z kolei nie pozwalają zrobić inne serwisy dla sportowców. To idealne rozwiązanie na wypadek gdyby w drodze rozładował się telefon lub nastąpiła awaria.

Obraz

Mój Rower nie jest aplikacją idealną, ale ma sporą społeczność i bazę publicznych tras, liczącą ponad 17 tysięcy. Jeżdżąc z aplikacją Mój Rower użytkownicy zbierają punkty, na podstawie których trafiają na miejsce w rankingu i dostają odznaki. Można tu oczywiście śledzić aktywność wybranych użytkowników i poznać nowych znajomych, którzy jeżdżą w okolicy. W przeciwieństwie do aplikacji zagranicznych, jak Endomondo czy Strava, Mój Rower jest całkowicie darmowy i ma bardzo kameralny charakter.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (59)
Zobacz także