AndroidGryLogiczne i karcianeMonument Valley
Monument Valley ikona

Monument Valley3.3.104

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Choć Monument Valley zalicza się do gatunku gier logicznych, to jej autorzy dołożyli wielu starań aby gra wybijała się spośród grona swoich konkurentów.

W zabawę wprowadza nas prosta historia, której kolejne skrawki odkrywamy wraz z wykonywaniem misji. Tych jest 10. Niewiele, ale z czasem stają się coraz bardziej rozbudowane. Pierwsza z aktualizacji przyniosła 8 nowych plansz. Niestety są one dodatkowo płatne.

Naszym zadanie polega na odnalezieniu drogi z punktu A do punktu B. Aby nie było zbyt łatwo gra bawi się z nami perspektywą. Nieraz będziemy obracali poszczególne elementy planszy, aby otworzyć przed sobą drogę przejścia. Raz jeden element może być ścianą, innym razem schodami, a jeszcze innym platformą, która łączy elementy na dwóch różnych poziomach. Z każdą kolejną misją zagadki są coraz bardziej złożone i wymagają abstrakcyjnych rozwiązań.

Zagadki jak i wykonanie gry to jej dwa najważniejsze atuty. Warto wspomnieć o takich detalach jak dźwięki odgrywane przy każdym obracaniu elementów. Jest tego znacznie więcej. Monument Valley to pozycja obowiązkowa dla każdego fana gier logicznych, a także miłośnika gier mobilnych.

Ocena redakcji
5.0
Ocena użytkowników
5.01 ocena
Twoja ocena
Producentustwo
Liczba pobrań948
Data aktualizacji24 paź 2023
System operacyjnyAndroid 4.4 i nowsze
LicencjaKomercyjna (brak wersji testowej)
Monument Valley ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)