bEUBiYhx
Monument Valley ikona

Monument Valley2.7.17

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Choć Monument Valley zalicza się do gatunku gier logicznych, to jej autorzy dołożyli wielu starań aby gra wybijała się spośród grona swoich konkurentów.

bEUBiYhz

W zabawę wprowadza nas prosta historia, której kolejne skrawki odkrywamy wraz z wykonywaniem misji. Tych jest 10. Niewiele, ale z czasem stają się coraz bardziej rozbudowane. Pierwsza z aktualizacji przyniosła 8 nowych plansz. Niestety są one dodatkowo płatne.

Naszym zadanie polega na odnalezieniu drogi z punktu A do punktu B. Aby nie było zbyt łatwo gra bawi się z nami perspektywą. Nieraz będziemy obracali poszczególne elementy planszy, aby otworzyć przed sobą drogę przejścia. Raz jeden element może być ścianą, innym razem schodami, a jeszcze innym platformą, która łączy elementy na dwóch różnych poziomach. Z każdą kolejną misją zagadki są coraz bardziej złożone i wymagają abstrakcyjnych rozwiązań.

Zagadki jak i wykonanie gry to jej dwa najważniejsze atuty. Warto wspomnieć o takich detalach jak dźwięki odgrywane przy każdym obracaniu elementów. Jest tego znacznie więcej. Monument Valley to pozycja obowiązkowa dla każdego fana gier logicznych, a także miłośnika gier mobilnych.

Udostępnij
Ocena redakcji
5.0
Ocena użytkowników
5.01 ocena
Twoja ocena:
Producentustwo
Liczba pobrań916
Data aktualizacji23 sty 2020
System operacyjnyAndroid
LicencjaKomercyjna (brak wersji testowej)
Monument Valley ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
bEUBiYhJ
Komentarze (0)
bEUBiYiv