bDUqhYqd
Monument Valley ikona

Monument Valley

Strona głównaiOSGryLogiczne i karcianeMonument Valley
Pobierz program
w oficjalnym sklepie App Store
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Monument Valley to gra logiczna. Jednak dzięki niesamowitej oprawie i wykonaniu, znacznie wybija się spośród innych tytułów z tego gatunku. Jej autorzy zadbali o to aby nawet menu było elementem większej całości, integralną częścią świata gry.

bDUqhYqf

W zabawę wprowadza nas prosta historia, której kolejne skrawki odkrywamy wraz z wykonywaniem misji. Tych jest 10. Niewiele, ale z czasem stają się coraz bardziej rozbudowane. Dodatkowo pierwsza z aktualizacji przyniosła 8 nowych plansz. Niestety są one dodatkowo płatne.

Nasze zadanie polega na odnalezieniu drogi z punktu A do punktu B. Aby nie było zbyt łatwo gra bawi się z nami perspektywą. Nieraz będziemy obracali poszczególne elementy planszy, aby otworzyć przed sobą drogę przejścia. Raz jeden element może być ścianą, innym razem schodami, a jeszcze innym platformą, która łączy elementy na dwóch różnych poziomach. Z każdą kolejną misją zagadki są coraz bardziej złożone i wymagają abstrakcyjnych rozwiązań.

Zagadki jak i wykonanie gry to jej dwa najważniejsze atuty. Warto wspomnieć o takich detalach jak dźwięki odgrywane przy każdym obracaniu elementów. Jest tego znacznie więcej. Monument Valley to pozycja obowiązkowa dla każdego fana gier logicznych, a także miłośnika gier mobilnych. Jej największą wadą jest czas gry. Tytuł w wersji bez dodatku można ukończyć w niecałe 2 godziny.

Zaproponuj zmiany w opisie
Zgłoś aktualizację programu
Udostępnij
Ocena redakcji
5.0
Ocena użytkowników
-.-
Producentustwo
Liczba pobrań132
Data aktualizacji7 sty 2021
System operacyjnyiOS
LicencjaKomercyjna (brak wersji testowej)
Monument Valley ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
bDUqhYqK
bDUqhYrb