Movavi Photo Studio – niezbędnik niewymagającego fotografa

Movavi Photo Studio – niezbędnik niewymagającego fotografa

14.06.2015 16:59, aktual.: 15.06.2015 09:12

Movavi Photo Studio to zestaw trzech narzędzi dla niewymagających i początkujących fotografów, wprowadzony niedawno na rynek przez znanego producenta programów filmowych i graficznych. W skład zestawu wchodzą znane już programy: edytor Movavi Photo Editor, narzędzie do masowego przetwarzania plików graficznych Movavi Photo Batch oraz Movavi Slideshow Creator, którym można połączyć zdjęcia i filmy w atrakcyjną prezentację filmową, gotową do publikacji w Sieci.

Zaletą Movavi Photo Studio jest możliwość kupienia i zainstalowania od razu wszystkich trzech programów firmy Movavi dla fotografów. Dzięki temu można przygotować pojedyncze zdjęcia, przeprowadzić prosty retusz lub przekonwertować całe kolekcje, a następnie złożyć z nich prezentację gotową do umieszczenia na YouTube i pokazania znajomym. Oczywiście można kupić każdy z programów osobno, ale dzięki zestawowi Movavi Photo Studio można je mieć o 15 dolarów taniej niż gdyby zostały kupione osobno (płacimy 59,95 dolara zamiast 29,95 + 29,95 + 14,95).

Movavi Photo Editor

Za pomocą Movavi Photo Editora możemy łatwo i szybko poprawić barwy oraz oświetlenie, korzystając z typowych narzędzi – ekspozycji, cieni, świateł, temperatury światła, nasycenia i przesunięcia barw, kontrastu i gammy. Można także skorzystać z „magicznego” ulepszania, które często daje satysfakcjonujące efekty. Obraz możemy również przyciąć, obrócić, wyznaczyć linię horyzontu, zmienić jego rozmiar, zastosować filtr oraz wstawić na obraz tekst, nadać mu przezroczystość i otoczkę.

Obraz

Znajdziemy tu także znane z profesjonalnych edytorów narzędzia do retuszu – pędzel klonujący oraz możliwość automatycznego usunięcia niechcianych obiektów (czyli pokrycia zaznaczonego fragmentu generowanym automatycznie na podstawie reszty obrazu). Obiekty możemy zamalować ręcznie pędzlem lub zaznaczyć za pomocą „lassa”. Efekty bywają różne, ale w większości przypadków są wystarczające.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Movavi Photo Editor pozwala także kilkoma kliknięciami podmienić tło pod obiektem na zdjęciu. Najpierw należy zaznaczyć obiekt, który chcemy wyciąć, zielonym markerem, a tło, które chcemy usunąć, czerwonym. Żółta obwiednia wyznaczy granice między tłem i obiektem i w razie potrzeby można jeszcze zaznaczenia modyfikować. Następnie wystarczy zatwierdzić wybór i wskazać nowe tło, rozmywając ewentualnie krawędzie wycięcia dla lepszego efektu.

Aplikacja obsługuje najpowszechniejsze formaty obrazków, a także WebP i kilka bardziej egzotycznych. Brakować może najwyżej obsługi RAW-ów z aparatów cyfrowych.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Movavi Photo Batch

Movavi Photo Batch to narzędzie do masowego przetwarzania plików graficznych. W zakresie jego możliwości leży zmiana rozmiaru, jakości i formatu zapisu plików, obracanie i odbijanie, zmiana nazw plików oraz zmiana jasności, kontrastu i automatyczne ulepszenie zdjęć, które w większości przypadków daje zadowalające efekty.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Po załadowaniu zdjęć lub folderów do kolejki można wybrać operacje, które zostaną przeprowadzone. Podgląd wyniku operacji dla każdego pliku widać na miniaturze, można także przyjrzeć się każdemu z nich przed i po zmianach w osobnym okienku. Narzędzia są dość proste i bardziej wymagającym może zabraknąć możliwości obracania o dowolny kąt i przycinania zdjęć. Wersja testowa programu pozwala na przetworzenie w sumie jedynie 100 zdjęć i nie daje dostępu do wszystkich obsługiwanych formatów plików.

Movavi Slideshow Creator

Movavi Slideshow Creator to bardzo proste, a jednocześnie funkcjonalne narzędzie do tworzenia filmowych pokazów slajdów ze zbioru zdjęć i krótkich filmów, kierowane do mniej doświadczonych użytkowników, którzy chcą oryginalnie pokazać zdjęcia z wakacji czy uroczystości rodzinnych. Program wymaga minimum wiedzy i wysiłku. Oferowane w jego obrębie funkcje zostały podzielone na kilka kroków (tworzenie nowego projektu, import materiałów, muzyka, przejścia), które zwieńcza możliwość eksportu do jednego z popularnych formatów zapisu filmów lub specjalnie dla konkretnych urządzeń i usług, na przykład YouTube'a.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Praca z Movavi Photo Creator po imporcie zdjęć i filmów jest banalnie prosta. U dołu okna możemy swobodnie wybierać i przestawiać zdjęcia, które mają znaleźć się w prezentacji, na bocznym panelu wybierzemy muzykę i przejścia między zdjęciami i w każdej chwili możemy uruchomić podgląd. Dla każdego zdjęcia można indywidualnie ustawić czas widoczności w pokazie i ewentualnie automatycznie poprawić jego kolorystykę.

Obraz

Programy wchodzące w skład wersji testowej Movavi Photo Studio można testować razem lub osobno. Edytor w wersji próbnej nie pozwala zapisywać plików, Photo Batch pozwala przetworzyć w sumie tylko 100 zdjęć i nie daje dostępu do pełnej kolekcji obsługiwanych formatów plików, a narzędzie do tworzenia filmowych pokazów slajdów działa jedynie przez tydzień i dodaje znak wodny.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)