Mozilla Firefox z Bingiem

Grzegorz Niemirowski

27.10.2011 01:10, aktual.: 27.10.2011 10:07

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Przed dwoma laty, związany z Mozillą Asa Dotzler, zachęcał do przejścia z Google na Binga. W ubiegłym roku pojawiła się pogłoska, że wyszukiwarka Microsoftu będzie domyślną w Firefoksie 4. W końcu idea doczekała się realizacji, i powstała wersja przeglądarki Mozilli z wyszukiwarką Microsoftu.

Nowa wersja Firefoksa powstała w wyniku współpracy grupy produktowej Binga z Mozillą. Udostępniona przeglądarka posiada Binga jako stronę startową, a także korzysta z niego przy wyszukiwaniu słów wpisanych w polu wyszukiwania oraz tzw. AwesomeBar. W chwili obecnej dostępna jest jedynie wersja angielska aplikacji, dostępna dla Windows oraz Mac. Osoby mające już zainstalowanego Firefoksa mogą pobrać rozszerzenie Binga.

Firefox z Bingiem nie oznacza zmiany nastawienia Mozilli, Google pozostanie domyślną wyszukiwarką w oficjalnym wydaniu zapewne jeszcze długo. Nowa odmiana jest jednak ukłonem w stronę użytkowników, którym Google nie do końca odpowiada. O planach Mozilli dowiemy się zapewne już w listopadzie, gdy wygaśnie jej bieżąca umowa z Google.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (46)