Mozilla i Opera wydają aktualizacje bezpieczeństwa

Mozilla i Opera wydają aktualizacje bezpieczeństwa

31.08.2011 15:20, aktualizacja: 31.08.2011 15:34

Twórcy przeglądarek Opera i Firefox, a także klienta pocztowego Thunderbird, wydali aktualizacje swoich programów. Są one częściowo związane z niedawnym fałszerstwem certyfikatu SSL dla stron Google.

Fundacja Mozilla wydała Firefoksa 6.0.1 i 3.6.21 dla systemów Windows, Mac OS X, a także Linux. Pod względem bezpieczeństwa zaktualizowano również SeaMonkey i klienta poczty Thunderbird do wersji 6.0.1. Mozilla udostępniła nowe wydanie programu dla systemów Windows, Mac i Linux. Z kolei aktualizacja bezpieczeństwa w najnowszej Operze 11.51 (Windows, Mac i Linux) nie jest bezpośrednio związana z atakami. Pojawiły się natomiast drobne nowości. Zespół Opera Software wprowadził dodatkowo obsługę trybu pełnoekranowego dla OS X Lion, która już wcześniej pojawiła się w wersji RC przeglądarki. W ten sposób dostosowano zachowanie Opery do pracy z najnowszą wersją systemu firmy Apple. Nad podobnym rozwiązaniem pracuje cały czas Google.

Aktualizacja Firefoksa i Thunderbirda związana jest z poniedziałkowym atakiem cyberprzestępców. Wykorzystując infrastrukturę firmy DigiNotar stworzyli oni własny, prawidłowy certyfikat dla domen Google. Sfałszowany certyfikat miał być najprawdopodobniej wykorzystany do ataków i przechwytywania danych. Natychmiast po wykryciu sprawy Mozilla poinformowała o rychłej aktualizacji swoich produktów. Natomiast norweska firma, wydając Operę 11.51, informuje poza tym, że niedługo powinny pojawić się wersje testowe Opery 12.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (71)