Mozilla przedstawia Firefox Launcher dla Androida

Mozilla przedstawia Firefox Launcher dla Androida

Mozilla przedstawia Firefox Launcher dla Androida
Redakcja
06.02.2014 11:50, aktualizacja: 06.02.2014 14:09

Niektóre z systemów mobilnych da się spersonalizować. Prym wiedzie tutaj chyba Android, który w niektórych wydaniach pozwala na edycję niemalże każdego elementu. Jednym z najważniejszych jest program uruchomieniowy: to on odpowiada za ekran główny, a także prezentację listy aplikacji. Wśród dostępnych launcherów znajdziemy bardzo różne rozwiązania, począwszy od klasycznych z pulpitami i widgetami, a kończąc na rozwiązaniach używających aktualnej lokalizacji użytkownika do udostępniania najbardziej potrzebnych funkcji. Do boju w tej dziedzinie przystępuje właśnie Mozilla, producent dobrze znanej przeglądarki Firefox. Co takiego ma do zaoferowania?

Obraz

Właśnie podczas trwającej w San Fransicso konferencji InContext, poświęconej urządzeniom mobilnym, Mozilla zdecydowała się poinformować o pracach nad swoim programem uruchomieniowym dla Androida. Powstaje on przy współpracy z firmą EverythingMe, twórcami tego typu aplikacji o nazwie EverythingMe Launcher. Podobnie jak i w przypadku innych projektów fundacji, tak i tutaj najważniejszym założeniem jest dostarczenie użytkownikom z całego świata jak najlepszych doświadczeń z używania ich aplikacji. Launcher ma umożliwiać proste wyszukiwanie interesujących nas treści i być jak najlepiej dostosowany do użytku z poziomu telefonu. Zintegruje on także adaptacyjne (a więc uczące się na bazie działań użytkownika) wyszukiwanie kontekstowe dostępne w EverythingMe z przeglądarką Firefox w wersji dla Androida.

Jak na razie sama aplikacja nie jest jeszcze dostępna. Fundacja obiecuje, że będzie dzielić się kolejnymi informacjami najszybciej jak to tylko możliwe. Obecnie zaprezentowano tylko jeden zrzut ekranu, pokazujący działającą aplikację. Przypomina ona wspomniany już EverythingMe Launcher, który pobrać możecie za darmo ze sklepu Google Play. Czy Mozilla osiągnie tutaj sukces? Trzeba przyznać, że program uruchomieniowy zapowiada się ciekawie, minimalistycznie i elegancko, warto więc poczekać na efekty. Zapraszamy także do wypróbowania konkurencyjnych rozwiązań: popularnego Nova, Apex, czy też naśladujących nową wersję Androida KK Launcher oraz KitKat Launcher.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)