Mozilla: W 2010 roku wydaliśmy 87 mln dolarów

Mozilla: W 2010 roku wydaliśmy 87 mln dolarów

Wojciech Cybulski
10.10.2011 18:58

Mozilla Foundation opublikowała sprawozdanie finansowe za rok 2010. Wynika z niego, że utrzymanie całego ekosystemu Firefoksa i innych realizowanych przez fundację projektów kosztuje już prawie 90 milionów dolarów rocznie.

Wydatki Mozilli z roku na rok są coraz większe. W 2009 roku koszty utrzymania wszystkich projektów zamknęły się w sumie 61 milionów dolarów. W 2010 roku było to już 87 milionów dolarów. Mozilla uspokoją, że ma stabilne źródła przychodów do finansowania swojej działalności - w 2009 fundacja pozyskała łącznie 104 miliony dolarów. Kolejne 12 miesięcy to przychody na poziomie 123 milionów dolarów. Cały czas Mozilla Foundation ma więc nadwyżkę budżetową, którą w razie kłopotów może wykorzystać.

W jaki sposób Mozilla pozyskuje pieniądze? Największe sumy pochodzą od producentów wyszukiwarek zaimplementowanych do Firefoksa, takich jak Google, Bing, Yahoo!, Amazon czy eBay. Mozilla jest także zasilana środkami pieniężnymi w postaci darowizn od osób fizycznych i firm oraz instytucji. Fundacja stara się obecnie dywersyfikować źródła dochodów, tak by zniknięcie jednego z nich (np. Google) nie załamało finansowania Mozilla Foundation.

Kompletne sprawozdanie finansowe Mozilla Foundation za rok 2010 można pobrać na stronie poświęconej finansowaniu fundacji.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (38)