Mozilla wreszcie wydaje Firefoksa dla platform ARM64 z systemem Windows 10

Mozilla wreszcie wydaje Firefoksa dla platform ARM64 z systemem Windows 10

Niedopracowany, ale przynajmniej wreszcie jest...
Niedopracowany, ale przynajmniej wreszcie jest...
Piotr Urbaniak
07.01.2019 06:00

Oj długo Mozilla kazała nam czekać na Firefoksa dla systemu Windows 10 w wydaniu ARM, ale chociaż wreszcie doczekaliśmy się stosownej kompilacji. Z tym że jest to wczesna faza rozwojowa i nawet sam producent informuje o licznych niedociągnięciach.

– Zwróćcie uwagę, że jest to wersja wczesna, nawet «wcześniejsza» niż nasze kompilacje testowe zazwyczaj – jasno daje do zrozumienia jeden z inżynierów Mozilli, Nathan Froyd.

W praktyce, przeglądarka ma bogatą listę braków. Profiler Gecko nie działa, aczkolwiek deweloper obiecuje, że zostanie to poprawione w ciągu tygodnia. Idąc dalej, nie działa także system raportowania błędów. Ponadto, nieaktywne pozostają: IonMonkey (kompilator JS JIT dla SpiderMonkey'a), WebRTC oraz rozszerzenia EME dla mediów szyfrowanych. Czyli na ten moment z ARM-owego Firefoksa nie obejrzymy nawet Netfliksa.

Trudno zatem uznać Firefoksa dla ARM64 za produkt jakkolwiek funkcjonalny. W tej chwili jest to bardziej ciekawostka dla największych fanów Liska, która stanowi co najwyżej obrazowy dowód trwających prac. I cóż, teraz pozostaje z kolei czekać na dalsze efekty.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (30)