mpFaktura mpFaktura 21.3.24

Strona główna Windows Firma Programy do fakturowania
Pobierz progr​am
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

mpFaktura to zintegrowane oprogramowanie pozwalające na wystawianie dowolnych dokumentów sprzedażowych i zakupowych, prowadzenie magazynów, przygotowywanie ofert, obsługę zamówień itp. Dzięki tej aplikacji możemy prowadzić dowolny sklep (posiada liczne mechanizmy usprawniające obsługę klientów detalicznych), hurtownię czy też firmę usługową. Jednak pomimo jego rozbudowanych funkcji, idealnie nadaje się również jako rozwiązanie dla małych, jednoosobowych firm, czy też tzw. freelancerów - do wystawiania prostych faktur dla klientów.

Uwaga! Od 1 stycznia 2018 r. wprowadzony zostaje obowiązek prowadzenia elektronicznej ewidencji VAT i przesyłaniu jej jako Jednolitego Pliku Kontrolnego (JPK). Program mpFaktura jest przygotowany na te zmiany i pozwala na wygenerowanie plików JPK-VAT, JPK-FA i JPK-MAG.

mpFaktura obsługuje drukarki fiskalne i pozwala na drukowanie za ich pośrednictwem nie tylko paragonów, ale również faktury (jeśli drukarka posiada taką funkcję). Jest to jedno z nielicznych rozwiązań, które umożliwia drukowane paragonów na Makach. Program obsługuje protokoły Posnet, Thermal, Novitus (Windows i OS X), Farex, Elzab (tylko Windows). Wraz z aplikacją otrzymujemy także dodatkowe narzędzie: BSX Printer. Jest to serwer wydruku, który stwarza dużą elastyczność w obsłudze urządzeń fiskalnych w firmie, a dla użytkowników Maków, daje możliwość drukowania paragonów na niewspieranych drukarkach Farex i Elzab (poprzez komputer z systemem Windows).

Aplikacja dostępna jest dla systemów Windows oraz OS X, a dzięki elastycznemu modelowi licencjonowania, może być wykorzystywana na dowolnym wspieranym systemie, w ramach tej samej licencji. Program umożliwia pracę sieciową - przez wielu użytkowników jednocześnie. Jego bazy danych mogą znajdować się na tym samym komputerze (wbudowana baza danych SQLite oraz Firebird) lub też można podłączyć się do dowolnej wspieranej bazy SQL. mpFaktura obsługuje bazy: MySQL, MariaDB, PostgreSQL, Firebird, Interbase, MS SQL (tylko w środowisku Windows).

Najważniejsze funkcje programu

 • Możliwość wystawiania różnego typu faktur, m.in. faktur VAT, proforma, WNT, Eksportowych, Zaliczek, Not wewnętrznych;
 • Możliwość tworzenia faktur zakupowych oraz faktur RR;
 • Możliwość wystawiania rachunków oraz paragonów;
 • Możliwość wystawiania dokumentów sprzedażowych w obcych walutach oraz w języku angielskim;
 • Automatyczna aktualizacja bazy kursów walut;
 • Zintegrowane narzędzie do prowadzenia szybkiej sprzedaży detalicznej, pozwalające na błyskawiczne dodawanie produktów i usług, a następnie szybkie drukowanie paragonów;
 • Obsługa prostego spisu produktów (dla małych firm) lub pełna obsługa magazynowa;
 • Obsługa dowolnie wielu magazynów, w tym prowadzenie magazynów walutowych;
 • Obsługa dowolnie wielu cenników;
 • Obsługa kolejkowania FIFO, LIFO itp.
 • Obsługa czytników kodów kreskowych;
 • Obsługa zamówień przychodzących i wychodzących;
 • Możliwość przygotowywania ofert dla klientów oraz wprowadzanie otrzymanych ofert;
 • Obsługa dokumentów kasowych KP/KW;
 • Narzędzie do obliczania odsetek za przeterminowane dokumenty; Możliwość wystawiania Wezwania do zapłaty oraz Wezwania przedsądowego - wraz z automatycznie naliczonymi odsetkami;

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Przemyślane funkcjonalności, prosty i intuicyjny w obsłudze
Brak transakcji bankowych
ocena użytkownika
30.10.2017 12:04 • Recenzja do wersji 17.10.27

Najlepszy program z jakiego do tej pory korzystałem (a trochę ich było). Nie jest oczywiście jeszcze programem doskonałym ale wszystko idzie w dobrym kierunku. Największym plusem jest ich pomoc techniczna. Można zgłaszać swoje propozycje i (zazwyczaj) zostają one dodane. Oby tak dalej!