mpFaktura 18.8.27

Strona główna Windows Firma Programy do fakturowania
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

mpFaktura to zintegrowane oprogramowanie pozwalające na wystawianie dowolnych dokumentów sprzedażowych i zakupowych, prowadzenie magazynów, przygotowywanie ofert, obsługę zamówień itp. Dzięki tej aplikacji możemy prowadzić dowolny sklep (posiada liczne mechanizmy usprawniające obsługę klientów detalicznych), hurtownię czy też firmę usługową. Jednak pomimo jego rozbudowanych funkcji, idealnie nadaje się również jako rozwiązanie dla małych, jednoosobowych firm, czy też tzw. freelancerów - do wystawiania prostych faktur dla klientów.

Uwaga! Od 1 stycznia 2018 r. wprowadzony zostaje obowiązek prowadzenia elektronicznej ewidencji VAT i przesyłaniu jej jako Jednolitego Pliku Kontrolnego (JPK). Program mpFaktura jest przygotowany na te zmiany i pozwala na wygenerowanie plików JPK-VAT, JPK-FA i JPK-MAG.

mpFaktura obsługuje drukarki fiskalne i pozwala na drukowanie za ich pośrednictwem nie tylko paragonów, ale również faktury (jeśli drukarka posiada taką funkcję). Jest to jedno z nielicznych rozwiązań, które umożliwia drukowane paragonów na Makach. Program obsługuje protokoły Posnet, Thermal, Novitus (Windows i OS X), Farex, Elzab (tylko Windows). Wraz z aplikacją otrzymujemy także dodatkowe narzędzie: BSX Printer. Jest to serwer wydruku, który stwarza dużą elastyczność w obsłudze urządzeń fiskalnych w firmie, a dla użytkowników Maków, daje możliwość drukowania paragonów na niewspieranych drukarkach Farex i Elzab (poprzez komputer z systemem Windows).

Aplikacja dostępna jest dla systemów Windows oraz OS X, a dzięki elastycznemu modelowi licencjonowania, może być wykorzystywana na dowolnym wspieranym systemie, w ramach tej samej licencji. Program umożliwia pracę sieciową - przez wielu użytkowników jednocześnie. Jego bazy danych mogą znajdować się na tym samym komputerze (wbudowana baza danych SQLite oraz Firebird) lub też można podłączyć się do dowolnej wspieranej bazy SQL. mpFaktura obsługuje bazy: MySQL, MariaDB, PostgreSQL, Firebird, Interbase, MS SQL (tylko w środowisku Windows).

Najważniejsze funkcje programu

 • Możliwość wystawiania różnego typu faktur, m.in. faktur VAT, proforma, WNT, Eksportowych, Zaliczek, Not wewnętrznych;
 • Możliwość tworzenia faktur zakupowych oraz faktur RR;
 • Możliwość wystawiania rachunków oraz paragonów;
 • Możliwość wystawiania dokumentów sprzedażowych w obcych walutach oraz w języku angielskim;
 • Automatyczna aktualizacja bazy kursów walut;
 • Zintegrowane narzędzie do prowadzenia szybkiej sprzedaży detalicznej, pozwalające na błyskawiczne dodawanie produktów i usług, a następnie szybkie drukowanie paragonów;
 • Obsługa prostego spisu produktów (dla małych firm) lub pełna obsługa magazynowa;
 • Obsługa dowolnie wielu magazynów, w tym prowadzenie magazynów walutowych;
 • Obsługa dowolnie wielu cenników;
 • Obsługa kolejkowania FIFO, LIFO itp.
 • Obsługa czytników kodów kreskowych;
 • Obsługa zamówień przychodzących i wychodzących;
 • Możliwość przygotowywania ofert dla klientów oraz wprowadzanie otrzymanych ofert;
 • Obsługa dokumentów kasowych KP/KW;
 • Narzędzie do obliczania odsetek za przeterminowane dokumenty; Możliwość wystawiania Wezwania do zapłaty oraz Wezwania przedsądowego - wraz z automatycznie naliczonymi odsetkami;
© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Przemyślane funkcjonalności, prosty i intuicyjny w obsłudze
Brak transakcji bankowych
ocena użytkownika

Najlepszy program z jakiego do tej pory korzystałem (a trochę ich było). Nie jest oczywiście jeszcze programem doskonałym ale wszystko idzie w dobrym kierunku. Największym plusem jest ich pomoc techniczna. Można zgłaszać swoje propozycje i (zazwyczaj) zostają one dodane. Oby tak dalej!

30.10.2017 12:04 | Recenzja do wersji 17.10.27

Komentarze

0 nowych
  #13 25.08.2018 10:15

Mam wrażenie, że po kazdym kliknieciu program dlugo "myśli". Przez to proste czynnosci wydluzaja sie.. i troche mało intuicyjny. plus za możliwość tworzenia kilku baz danych/firm, Czy znacie inne programy z taka możliwością? Przy jeden oplacie.

  #12 14.02.2018 13:15

PLUSY:
++ Dwa plusy za naprawdę dużą ilość funkcjonalności i możliwości
+ Niska, przystępna cena
+ Różne bazy danych w tym zdalna MySQL
+ Sposób licencjonowania (ilość połączę do bazy i nieograniczona liczba firm) tak więc mając jedną licencję można program mieć zainstalowany np na 2-3 komputerach i z nich łączyć się do jednej bazy danych zdalnej MySQL. Ograniczenie jest tylko ilość jednoczesnych połączeń, które zostały wykupione.
+ Bardzo częste aktualizacje
+ Dobre/szybkie wsparcie

MINUSY / DO POPRAWY:
- Nieobsługiwana sprzedaż przez kasy fiskalne z synchronizacją stanów magazynowych
- Brak szablonu faktury "czystego i przejrzystego" z maksymalnie zoptymalizowanym rozmieszczeniem danych, aby jak najwięcej miejsca było na pozycje faktury. Nieintuicyjny edytor szablonów faktur i trudna ich edycja.
- Nieaktualna instrukcja obsługi z 2015r
- Zasobożerność

DeI_ete   4 #11 06.11.2017 08:52

Dobreprogramy robią dobrą robotę :) Prawie zawsze dostępna jest najnowsza wersja programu. Program mocno się rozwinął od ostatniego roku i spełnia wszystkie wymogi Ministerstwa Finansów w tym JPK. Działa zarówno na systemie Windows jak i macOS (nawet na wspólnej bazie danych) co jest rzadkością w natywnie instalowanych programach.

  #10 21.10.2016 09:44

W najnowszej wersji programu takie błędy nie występują. Proponuje pobrać i sprawdzić. Program działa płynnie i sprawnie. Nie wiesza się. Wszystko git :) na mpFirma.pl pojawiają się najnowsze aktualizacje

lolki   1 #9 21.10.2016 08:46

Nie wiem jak wcześniej ale teraz działa wszystko poprawnie i płynnie. Nie przycina nie crashuje . Wystarczy tylko na bieżąco aktualizować :)

  #8 01.12.2015 23:33

Nerw mnie złapał permanentny po 8 zawiśnięciu w ciągu jednego dnia. Miejcie ludzie litość, przecież to ma służyć do prowadzenia firmy. Z taką stabilnością puścicie ludzi z torbami. System Windows 10.

  #7 28.04.2015 18:42

Fajny program na pierwszy rzut oka, ale sporo błędów. Nie mogę wpisać ceny produktu w magazynie, nie wiem czy to chwilowe. Po wpisaniu bazy danych pierwszym razem po ponownym włączeniu programu już jej nie było. Za dużo błędów żeby pokusić się o kupno pełnej wersji.

  #6 27.04.2015 19:30

Bardzo duży potencjał widzę w tym programie lecz na razie bardzo niestabilny.

  #5 25.03.2015 09:59

Program mocno niestabilny na OS X, nigdy nie wiadomo co się stanie, czy zapisze czy nie zapisze wprowadzane dane, np. pozwolił usunąć dokument sprzedaży bez korekty magazynu. Długa jeszcze droga przed Twórcami zanim stanie się to aplikacją na tyle pewną by na niej prowadzić dokumentację firmy.

  #4 23.01.2015 21:38

@UserKarol (niezalogowany): Dzięki za odpowiedź, ale to co pisze Vincent ostudziło moje zainteresowanie tym programem, pozdrawiam.

  #3 21.01.2015 16:46

Program niby fajny, ale wywalił mi się kilka razy na windows. Najgorsze jest to, że przy zapisywaniu danych i potem sam już nie wiedziałem czy zapisało mi czy nie zapisało. Mówiąc krótko, mam strach w oczach bo jak aplikacja robi takie numery to jakie inne babole jeszcze wali?

  #2 21.01.2015 08:29

@Ted3 (niezalogowany): Tak. Program pozwala na wystawianie dokumentów w różnych walutach, automatycznie pobierając kurs waluty na dany dzień. Można go także edytować ręcznie.

  #1 05.01.2015 21:38

Czy ten program obsługuje waluty ,tzn. przelicza inne waluty przy zakupie lub sprzedaży po aktualnym kursie i tak księguje??