muCommander, CRYENGINE, Zero Install, Fiddler i ApplePi Baker – najciekawsze programy tygodnia

muCommander, CRYENGINE, Zero Install, Fiddler i ApplePi Baker – najciekawsze programy tygodnia

muCommander, CRYENGINE, Zero Install, Fiddler i ApplePi Baker – najciekawsze programy tygodnia
03.09.2016 13:07, aktualizacja: 03.09.2016 18:27

Przed Wami kolejny przegląd najciekawszych nowości w naszej bazie programów i aplikacji, tym razem kierowany głównie do zaawansowanych użytkowników i programistów. Wszystkie nowości znajdziecie na stronie Nowe Programy, gdzie możecie wybrać swój system operacyjny. Warto też śledzić aktualizacje.

muCommander

Na początek przypomnę o dwupanelowym menedżerze plików muCommander dla Windowsa i Maca. Program ten jest rozwijany w żółwim tempie, ale w dobiegającym końca tygodniu pojawiła się wersja 0.9.1 RC. Wiemy więc, że muCommander nie został porzucony, na co wskazywałyby 4 lata bez nowych wydań.

Obraz

muCommander jest programem bardzo elastycznym. Można z niego korzystać w wielu oknach, z kartami i skrótami klawiszowymi. Pozwala dostać się do zdalnych zasobów na serwerach FTP, SFTP, SMB, NFS, Amazon S3, Hadoop HDFS, a także WebDAV. muCommander pozwala też zajrzeć do archiwów ZIP, RAR, 7z, TAR, GZip, BZip, LST, pakietów AR i DEB oraz obrazów ISO i NRG. Archiwa ZIP można modyfikować w locie, bez rozpakowywania i kolejnego pakowania.

Valentina Studio

Valentina Studio to nowość w bazie dla Maców. Program zawiera uniwersalne narzędzia do zarządzania bazami danych Valentina, SQLite, MS SQL Server, MariaDB, mySQL i PostgreSQL, które można uruchomić na Windowsie i Macu, aby połączyć się z lokalną lub zdalną bazą, całkowicie za darmo.

Obraz

W Valentina Studio znajdziemy edytory wizualne dla wielu bazodanowych zadań, jak edytory schematów (drzewo i kolumny), w których można tworzyć wszystkie obsługiwane przez daną bazę danych obiekty, czyli tabele, widoki, pola, listy, relacje, zakresy, wywołania, indeksy czy procedury, edytor diagramów, edytor SQL z kolorowaniem składni i wizualny edytor zapytań. Można też przeglądać dane i zmieniać je bezpośrednio. Valentina Studio ma także narzędzia administracyjne, pozwalające zarządzać kontami użytkowników, parametrami serwera, kopiami zapasowymi i logami.

ApplePi Baker

ApplePi Baker ApplePi Baker to wygodny program do nagrywania systemów dla Raspberry Pi na kartę pamięci, a także do tworzenia kopii zapasowych i odtwarzania ich na kartę. Nazwa słusznie sugeruje, że z programu skorzystamy na komputerach Mac.

Obraz

ApplePi Baker nadaje się także do innych zastosowań. Można z jego pomocą utworzyć na przykład uruchomieniowy dysk USB lub zrobić kopię zapasową danych z dowolnego nośnika.

Mail Butler

Mail Butler to dodatek do programu Mail na macOS, który pozwala lepiej zarządzać pocztą. Dzięki niemu można „odłożyć” korespondencję na później, zaplanować zadanie, sprawdzić czy poczta została przeczytana przez odbiorcę, przypomnieć o mailach bez odpowiedzi czy też zaplanować wysłanie maila na określoną godzinę. Dodatek pozwala też łatwo wypisać się z list mailingowych różnego typu.

Obraz

Za darmo można wykorzystać 30 akcji miesięcznie, więcej można uzyskać dzięki abonamentowi.

Fiddler

Gdy przychodzi potrzeba szczegółowego monitorowania i debudowania ruchu HTTP i HTTPS, Fiddler jest niezastąpiony. Program można uruchomić jako proxy, które będzie zbierać dane o przesyłanych pakietach.

Obraz

Aktualuzacja, która pojawiła się w naszej bazie programów, obejmuje między innymi szersze możliwości rozszerzania programu skryptami FiddlerScript i wtyczkami .NET, a także możliwość ładowania rozszerzeń i „inspektorów” w czasie pracy, co daje zupełnie nowe możliwości. Ważną zmianą jest też inny generator certyfikatów – na Windowsie 7 i nowszych jest to CertEnroll, na Viście i XP warto sięgnąć po CertMakera.

Zero Install

Zero Install to interesujący program, który pozwala na łatwe korzystanie z wielu innych programów bez instalowania ich w systemie. Program ma wbudowany katalog narzędzi dostępnych w wersji Portable, które można szybko pobrać i uruchomić. Na liście są zarówno drobne narzędzia, jak i rozbudowane, specjalistyczne programy pokroju Blendera czy Eclipse.

Obraz

Przy ostatniej aktualizacji zmieniły się wymagania systemowe Zero Install. Bez problemu działa na Viście, a na XP uruchomimy go jeśli zainstalowany będzie .NET Framework.

MediBang Paint Pro

W tym tygodniu pojawiła się również wersja 9 programu MediBang Paint Pro, przeznaczonego do rysowania komiksów i dostępnego za darmo. Do rysowania można przystąpić na Windowsie, OS X, Androidzie i iOS.

Obraz

W wersji 9 programu nie ma wielu zmian. Pojawiła się warstwa półtonów oraz zalążek kontroli wersji przy zapisywaniu obrazów w chmurze. Poprawiono tez kilka błędów i dodano drobiazgi, jak zapamiętywanie używanych kolorów przy ponownym uruchomieniu programu albo możliwość wybrania rozmiaru prowadnic z szablonu.

CRYENGINE

Na koniec znów coś dla tych, którzy marzą o wydaniu własnej gry – nowa wersja CRYENGINE. Można w nim przygotować gry dla Windowsa, PlayStation 4, Xboksa One, gogle typu Oculus Rift i Linuksa z użyciem OpenGL-a. Ze środowiska można korzystać za darmo i zapłacić za nie dopiero gry gry zaczną przynosić zyski.

How to use VCloth 2.0 in CRYENGINE | Art & Animation

Wersja 5.2 silnika wnosi przede wszystkim nowości w systemie animacji, jak możliwość importowania materiałów i animacji FBX, o którą prosili użytkownicy. Pojawiła się możliwość symulowania zachowania tkanin z systemem VCloth 2.0 oraz możliwość ograniczania ruchów postaci dla zachowania większego realizmu. W kolekcji szablonów znalazły się nowe schematy „na start” w C++ i rozpoczęły się testy systemu wtyczek dla silnika.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)