MUJA – touchpad do grania na smartfonie. Z nim nie zasłonisz ekranu palcem

MUJA – touchpad do grania na smartfonie. Z nim nie zasłonisz ekranu palcem

MUJA – touchpad do grania na smartfonie. Z nim nie zasłonisz ekranu palcem
MUJA – touchpad do grania na smartfonie. Z nim nie zasłonisz ekranu palcem
14.01.2019 16:15

Granie na smartfonach to bardzo popularna rozrywka, ale nie oznacza to, że zawsze jest wygldna. Firma HandScape z Chin zamierza z tym walczyć, wprowadzając na rynek specjalny touchpad dla smartfonów. Płaski kontroler dotykowy można zamocować na „plecach” smartfonu z pomocą przyssawek i połączyć go przez Bluetooth.

Wiele gier wymaga, byśmy dotykali ekranu w taki sposób, że zasłaniamy sobie palcami część widoku. Problem jest dotkliwy między innymi w popularnej strzelance PUBG, gdzie co prawda można zmienić położenie przycisków, ale zawsze będą one zajmować część widoku, a wraz z przyciskami przeszkadzać mogą palce. Równie trudna jest gra w Sky Force, gdzie palec może zasłaniać grupę wrogich samolotów.

Rozwiązaniem tego problemu ma być kontroler MUJA. Płytka dotykowa ma 4 przyciski, które z pomocą aplikacji można przypisać do różnych funkcji gry. Opis urządzenia nie wyjaśnia, czy na powierzchni touchpada można wykonywać także inne gesty. Prawdopodobnie nie, więc kłopotów z zasłanianiem ekranu w grach typu Sky Force to urządzenie nie rozwiąże. W PUBG sprawdza się przyzwoicie.

HandScape MUJA smart gamepad: Real-time view of PUBG

Touchpad montujemy do smartfonu z pomocą przyssawek. Ze smartfonem łączy się przez Bluetooth i działa z Androidem lub iOS-em. Akumulator o pojemności 450 mAh ma wystarczyć na 56 godzin ciągłego grania. Przy okazji touchpad pomaga też odprowadzać ciepło z obudowy smartfonu, co przyda się niektórym modelom.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

MUJA nie jest jeszcze dostępna w sprzedaży. Prawdopodobnie autorzy tego wynalazku sprawdzają, czy uda się go sprzedać. Na IndieGoGo znajduje się zapowiedź zbiórki z możliwością zapisania się do newslettera i otrzymania 50 proc. zniżki na zakup urządzenia.

Trudno powiedzieć, czy uda się uruchomić produkcję. Na rynku nie brakuje kontrolerów do grania na smartfonach, a MUJA nie wygląda na szczególnie ergonomiczny.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)