Multikomunikator Franz 4.0 – więcej protokołów i otwarte API

Multikomunikator Franz 4.0 – więcej protokołów i otwarte API

Multikomunikator Franz 4.0 – więcej protokołów i otwarte API
30.08.2016 15:43, aktualizacja: 30.08.2016 20:47

Choć możliwości komunikacji bardzo się zmieniły od czasów Mirandy czy Konnekta, wciąż są osoby, które chętnie skorzystają z komunikatora obsługującego kilka lub kilkadziesiąt protokołów. Naprzeciw potrzebom wychodzi Franz – nowoczesny multikomunikator, obsługujący nowoczesne sposoby komunikacji, a także kilka starszych sieci, które wciąż cieszą się popularnością.

Obraz

Franz został niedawno wydany w wersji 4, wciąż uznawanej za testową, ale działającej bardzo kulturalnie. Program już wcześniej obsługiwał ponad 20 protokołów, w tym Slacka, WhatsAppa, WeChat, HipChat, Facebook Messenger,a Telegram, Google Hangouts, GroupMe, Skype'a i wiele innych. Do tej imponującej kolekcji doszły kolejne, niekoniecznie nowoczesne: Wire, ICQ, VKontakte, IRCCloud, Cisco Spark, Yahoo! Messenger, Zendesk, Couple.me, Hibox, a także LinkedIn i Facebook Pages. Warto zauważyć, że Franz pozwala też sprawdzać pocztę i połączyć się z webowym interfejsem Gmaila, Outlook.com i Google Inbox. Graczy ucieszy możliwość korzystania z Discord i Steam Chat.

To jeszcze nie koniec, bo wraz z wydaniem wersji 4 Franz dorobił się otwartego API, dzięki któremu można samodzielnie dodawać obsługę komunikatorów, serwisów społecznościowych i klientów poczty do komunikatora. W zasadzie jeśli tylko istnieje wersja przeglądarkowa usługi, można ją z Franzem zintegrować. Szczegóły i dokumentację można znaleźć na Githubie.

Franz świetnie działa ze Slackiem
Franz świetnie działa ze Slackiem

Pojawiło się też kilka drobiazgów, jak przycisk edycji na pasku z kartami, możliwość uruchamiania Franza wraz z systemem oraz szybkiego włączania i wyłączania skonfigurowanych wcześniej usług. Poprawione zostały niektóre tłumaczenia i zapisywanie ustawień.

W naszej bazie programów znajdziecie Franza dla Maców i Windowsa.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (38)