Murdoch usunie swoje strony z indeksu przeglądarki Google?

Murdoch usunie swoje strony z indeksu przeglądarki Google?

Redakcja
09.11.2009 13:59, aktualizacja: 09.11.2009 14:11

Rupert Murdoch, właściciel grupy medialnej News Corporation, stwierdził, że zamierza usunąć z indeksu wyszukiwarki Google własne treści, by zachęcić ludzi do płacenia za materiały dostępne online.

Murdoch rozpoczął z Google wojnę na słowa już kilka miesięcy temu, kiedy to oskarżył witrynę Google News o kleptomanię oraz pasożytnicze zachowanie. Teraz właściciel News Corp. planuje wraz z wprowadzeniem modelu pobierania opłat za dostęp do materiałów (aktualnie funkcjonującym już na witrynie WSJ.com) całkowicie usunąć niektóre swoje strony z indeksu Google’a.

Murdoch wyraził również dezaprobatę dla idei „dozwolonego użytku”, wedle której wyszukiwarki oraz niektóre witryny pobierają fragmenty cudzych treści. Według Murdocha, istnieje doktryna zwana dozwolonym użytkiem, która powinna zostać zaskarżona do sądu (…).

Plany wprowadzenia w nadchodzącym roku opłat za dostęp do materiałów na stronach internetowych gazet należących do News Corp. zostały ogłoszone latem. Murdoch twierdzi jednak, że terminy mogą nie zostać dotrzymane.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (29)