AndroidRozrywka i hobbyAplikacje dla muzykówMuseScore
MuseScore ikona

MuseScore2.13.27

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

MuseScore to aplikacja stworzona z myślą o osobach, które pracują z zapisem nutowym. Pozwala odczytywać oraz odsłuchiwać zapisane utwory, dostępne w bazie aplikacji, a także ułatwia niektóre czynności, jak transpozycja czy zmiana tempa.

Aby móc skorzystać z aplikacji niezbędne jest założenie konta w serwisie MuseScore. Podobnie jak aplikacja, est ono darmowe. Główna część programu przedstawia spis dostępnych partytur i zapisów dla pojedynczych instrumentów i głosów. Domyślnie widoczna jest cała lista, ale możemy je filtrować pod względem użytych instrumentów. W lewym górnym rogu znajduje się menu, z którego poziomu przejrzymy listę naszych zapisów (stworzonych w innych aplikacjach) oraz dodanych do ulubionych nut innych użytkowników.

Po wybraniu konkretnej kompozycji ujrzymy jej zapis nutowy. Sami określamy jakie instrumenty będą widoczne, bądź też odtwarzane. Możemy ustalić, aby część pojawiała się tylko jako zapis nutowy, a inne były odtwarzane przez aplikacje, ale bez zbędnego zajmowania miejsca na ekranie. MuseScore pozwala również skorzystać z wbudowanego metronomu z regulacją głośności, zmian tempa oraz transpozycji.

Jeżeli chcemy skorzystać z możliwości pobierania nut do pamięci urządzenia, bądź też ich importowania, musimy zakupić dodatkowo wtyczkę MuseScore Songbook. Interfejs aplikacji prezentuje się dobrze, niestety w marcowym wydaniu zawodzi jej stabilność.

Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
-.-
Twoja ocena
ProducentMuseScore
Liczba pobrań2 733
Data aktualizacji17 lip 2024
System operacyjnyAndroid 7.0 i nowsze
LicencjaBezpłatna
MuseScore ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)